Lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 12 val.: paskutinė pietų ekskursija

Lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 18 val.: Evaldo Janso knygos „Odė rutinai“ skaitymo vakaras

Lapkričio 6 d., šeštadienį, įvairiu laiku: PB8 „Derlius“: dešimt metų rinktų aplinkos garsų perklausos

Lapkričio 7 d., sekmadienį, 12-18 val.: kviečiame apžiūrėti parodą nemokamai

Šiuolaikinio meno centre veikianti pirmoji naujojo tūkstantmečio Lietuvos šiuolaikinio meno apžvalga artėja link pabaigos – ji veiks iki šio sekmadienio, lapkričio 7 d. Per penkias parodos veikimo savaites šioje retrospektyvoje apsilankė beveik 5000 žiūrovų, buvo surengta 20 ekskursijų po parodą grupėms iš įvairių Lietuvos miestų. Kviečiame sudalyvauti parodos uždarymo renginiuose.

Lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 12 val.
Pietų ekskursija į dvi Vilniaus valgyklas

Ketvirtadieniais vykstančios pietų ekskursijos yra Indrės Klimaitės meninio projekto „Kompotas“ – Vilniaus ir Kauno valgyklų vizualinio tyrimo – dalis.

Paskutinį parodos ketvirtadienį kviečiame papietauti Automechanikų ir siuvėjų mokyklos bendrabučio valgykloje (Geležinio vilko g. 16) ir išgerti kavos valgykloje „Prie Neries“ (Žvejų g. 2a).

Norintieji vykti į ekskursiją kviečiami susirinkti 12 val. prie ŠMC kasos. Į valgyklas ir atgal nuveš autobusiukas.

Lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje
Evaldo Janso knygos „Odė rutinai“ skaitymo vakaras

Knygos ištraukas skaitys aktorius Darius Gumauskas

Kviečiame prisiminti 2000 m. išleistą menininko Evaldo Janso knygą „Odė rutinai“ (leidėjas: Šiuolaikinio meno centras; pasibaigęs tiražas), kuria jis pratęsė savo performansuose ir videofilmuose plėtojamą autobiografinę ir kūnišką kūrybos liniją.
Šioje knygoje autorius dienoraštiniu stiliumi ir necenzūruota kalba fiksuoja diena iš dienos vykstančius bohemos lėbavimus, jų pakilimus ir nuosmukius, maištą prieš visuomenės normas ir nuolatinę kovą su beprasmybės jausmu. Išskirtinai brutalus, atviras teksto stilius meistriškai kuria autentiškumo įspūdį.

ŠMC skaitykloje vykstančiame renginyje knygos ištraukas skaitys aktorius Darius Gumauskas, į klausytojų klausimus atsakys knygos autorius Evaldas Jansas.

Lapkričio 6 d., šeštadienį, ŠMC
PB8 „Derlius“ (2000-2010): dešimt metų rinktų aplinkos garsų perklausos

Ryto perklausa 07:01- 08:01
Saulė teka 07:31

Vidudienio perklausa 11:32 – 12:32
Saulė aukščiausiame taške 12:02

Vakaro perklausa 16:03 – 17:03
Saulė leidžiasi 16:33

PB8 (Andrius Rugys) dešimt metų kaupė įvairius aplinkos garsus ir stebėjo jų santykį su saulės šviesa bei paros laiku. Šių garsų rinkinys, pavadintas „Derliumi“, publikai grojamas trimis sesijomis: saulei tekant, esant aukščiausiame taške ir leidžiantis. Kiekvienoje sesijoje pristatomi skirtingi garsų rinkiniai, kurie klausytojų yra suvokiami santykyje su tuo metu sklindančia saulės šviesa.

Lapkričio 7 d., sekmadienį, 12-18 val.
Parodos lankymas nemokamas

Paskutinę parodos veikimo dieną kviečiame apžiūrėti ją nemokamai. Ekspozicijoje pristatomi daugiau nei 70 Lietuvos menininkų ir beveik 100 pastarąjį dešimtmetį sukurtų darbų.

Iliustracija: ekspocizijos fragmentas su Evaldo Janso ir Dainiaus Liškevičiaus darbais.
Fotografas: Artūras Valiauga