Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pristatyti Vilnius COOP viešų paskaitų ir filmų peržiūrų ciklą – X Baltijos tarptautinio meno trienalės “Miesto istorijos” dalį. Šio ciklo renginiai vyks kiekvieną trečiadienį 19 val. ŠMC skaitykloje arba Vilnius COOP buveinėje (Gedimino pr. 27) nuo rugsėjo 9 d. iki lapkričio 19 d.

Pokalbio tema – ko reikia, kad publika mielai dalintųsi savo paslaptimis? Atsakymas į šį klausimą susijęs su tikromis ir įsivaizduojamomis vietomis, kuriose klesti diskusijos. Paulina Olowska sukūrė dvi tokias vietas Varšuvoje – barą „Nova Popularna” ir menininkų saloną „Des Herbs”. Ji taip pat papasakos apie meno kūrinius – komunikacijos strategijas, kurias plėtoja bendradarbiaudama su kitais menininkais, pavyzdžiui, Bonnie Camplin ar Lucy McKenzie.

Paulina Olowska gimė Gdanske, gyvena Varšuvoje. Ji mokėsi Gdansko akademijoje ir Čikagos meno institute, o šiuo metu yra dėstytoja Krokuvos akademijoje. Olowskos darbai, kuriuose gausu nuorodų į įvairias XX amžiaus meno istorijas, populiarius vaizdinius ir įvaizdžius, demonstruojami parodose visame pasaulyje (Van Abbemuseum, Eindhoven, Centre Pompidou ir t.t.), ji dalyvavo Berlyno, Stambulo ir Maskvos bienalėse. Olowska plačiai žinoma kaip performanso menininkė ir socialiai interaktyvių projektų organizatorė.

Daugiau informacijos apie X Baltijos tarptautinio meno trienalę “Miesto istorijos” rasite www.urbanstories.lt

Paulinos Olowskos vizitą remia Lenkų institutas Vilniuje
Trienalės partneris – „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“