Tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ kviečia į Žygimanto Kudirkos pasirodymą: „Skaitymai augalams, gyvūnams ir kūdikiams, ir būsimoms grandims evoliucijos“.

Data: lapkričio 8 d., penktadienis
Laikas: 21.00 val.
Vieta: Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2 (Contemporary Art Centre (CAC), Vilnius)

RENGINYS NEMOKAMAS

Poezijos ir muzikos naktyje laukia Žygimanto Kudirkos solo performansas, atliekamas lietuvių, anglų ir dirbtinėmis kalbomis. Tai – skaitymai augalams, gyvūnams, kūdikiams ir būsimoms evoliucijos grandims, vykstantys UV šviesoje su garso FX.

Performanso metu atlikėjas išjungia šviesas, bet neuždega žvakių. Ultravioletinėje šviesoje skaitomus tekstus papildo ne klarnetai, o gyvai kompiuteriu atliekami garso efektai. Ne neoromantikas, o neodadaistas – toks yra XXI a. Kudirka. Pasirodymo metu girdėsite interaktyvius tekstus su fiziniu poveikiu, universalius tekstus dirbtinėmis kalbomis, kolektyvinio proto parašytus tekstus, žmogaus ir dirbtinio intelekto kolaboracijas, ir beveik nelegalius tekstų remiksus.

Apie Žygimantą Kudirką

Žygimantas Kudirka – rašytojas, menininkas ir atlikėjas, dirbantis interaktyviosios poezijos, dirbtinių kalbų ir avangardinio repo srityse. Jo tekstai dažnai įgauna netikėtus pavidalus: alternatyvios realybės audio gidų, automobilio salonui sukurtų radijo pjesių, įsilaužimų į viešas informavimo priemones ar interaktyvių sprendimų, kai skaitytojas ar klausytojas išbaigti kūrinį turi pats. Ž. Kudirka yra išleidęs interaktyvios poezijos knygą, septynis muzikos albumus, atlikęs šimtus pasirodymų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kuria darbus ir performansus šiuolaikinio meno lauke (Baltijos Trienalėje, Venecijos Bienalėje). Gavo eilę apdovanojimų įvairiose srityse: muzikos („Metų alternatyvus atlikėjas“), reklamos („Cannes Young Lions Silver“), vizualiųjų menų („Metų vaizdo klipas“) ir literatūros („Geriausias Slam poetas Europoje“).