Šiuolaikinio meno centras džiaugiasi galėdamas pakviesti mokytojus bei moksleivių grupes dalyvauti nemokamose ekskursijose po šiuo metu veikiančias parodas:
„Devynių dienų savaitė“, „Seklus, greitas ir dar neįvardintas“ bei „(Ne)regimos svajos ir srovės“ bei edukacinėse dirbtuvėse:

Netikėjimo sustabdymas
Olandų menininkas Gabriel Lester savo parodą „Devynių dienų savaitė“ pavadino pagal tai, kaip senovės lietuviai skaičiuodavo laiką. Savaitės trukmė buvo matuojama pagal besikeičiančias mėnulio fazes ir dėl to ją sudarė ne septynios, kaip mums įprasta skaičiuoti, o devynios dienos: pirmadienis, antradienis, trečiadienis, ketvirtadienis, penktadienis, šeštadienis, sekmadienis, sekmadienis, sekmadienis… Tokiu būdu menininkas mėgina sukurti intymų pasakojimo laiką, kuriame lankytojas kviečiamas susilaikyti nuo skepsio ir pasinerti į vaizduotės pasaulį. Ekskursijos metu klausysimės žmonių, dingusių Bermudų trikampyje, istorijų, pagal paliktus pėdsakus mėginsime atsekti, kas įvyko birželio 21-osios naktį, stebėsime, kaip į įvairius paviršius atsimušdamos teka paprastai nematomos oro srovės bei mėginsime perskaityti ant mechaninio konvejerio besisukantį menininko sukurtą šešėlių pasakojimą. Ekskursijos pabaigoje kartu su moksleiviais specialiai sukurtame teatre piešime šešėlių teatro kompozicijas ir kursime savo pasakojimą.

Prisiminimo siūlas
Ekskursijoje po parodą „Seklus, greitas ir dar neįvardintas“ kalbėsime apie tai, kaip suvokiame dalykus, kuriuos susidūrę ne iš karto pažįstame – pavyzdžiui, kai braidant seklioje upėje kažkas greitai, vos juntamai paliečia koją. Tuomet nesame tikri, ar tai žuvis, ar lelijos stiebas, įvardiname tik tas savybes, kurias pajuntame: slidus, pailga, kutenantis. Nors mįslę greitai įmintume, jei pakištume galvą po vandeniu ir apsižvalgytume… Vis dėlto, yra dalykų, kuriuos įvardinti labai sunku net pamačius. Juos tirdami mėginsime įžvelgti šokį sunkvežimio tento plazdėjime, nuvirtusio ąžuolo kamiene apčiuopti Marso planetos paviršių, suprasti, kaip atrodo nuogas stalas ir, galiausiai, surasti sau vietą, kurioje jaučiamės kaip žuvis vandenyje. Edukacinio užsiėmimo metu viena iš parodoje dalyvaujančių menininkių, Beatričė Mockevičiūtė, ves specialų užsiėmimą, kurio metu pasitelkę vieną ilgą liniją mėginsime be žodžių pavaizduoti situaciją, patirtą ekskursijos metu.

Moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus iki 2017 m. sausio 14 d. antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 19 val. Moksleivių grupėms ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai nemokami.
Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37068265010, el. paštu [email protected]