Balandžio 1 d., trečiadienį, 19 val., kviečiame į naujo „ŠMC interviu“ numerio „Kiekvienas sakinys yra simpoziumas“ pristatymą-skaitymą ŠMC kino salėje kartu su kviestiniu numerio redaktoriumi Valentinu Klimašausku bei Smilte Bagdžiūne, Benediktu Januševičium, Juozu Laiviu, Monika Lipšic ir Audrium Pocium.

Kas yra vaivorykštė? Kaip plaka visų mūsų širdys? Kiek senas yra lietus? Ar visos šaldytuvo dalys kažkuriuo metu keliavo skirtingais laivais, išplaukusiais iš uostų Korėjoje, Brazilijoje ar Filipinuose, kol buvo surinktos dar kitur, kad dabar šaldytų ekologišką pieną, idant galėtume ekologiškais pusryčiais pamaitinti savo vaikus? Ar patys galime save marginalizuoti? Jei nežmogiškos būtybės jau yra šiapus, žmogaus erdvėje, kaip tuomet sąveikaujate, tarkime, jūs, skaitmuo „1“, metano jūros Titane, visuotinis atšilimas ir Roberto Smithsono „Smėlio dėžės paminklas (Dykuma)“? Kas nutinka, kai sriuba eina pas „Oprah“ ir duoda interviu apie save? Kodėl tiek daug filosofų, pavyzdžiui, Platonas, bijo meno? Kodėl mes esame vaiduokliai ir kas yra ekoseksualumas?

Turinys

Kiekvienas sakinys yra simpoziumas
Valentinas Klimašauskas

Debė: epas
Lisos Robertson tostas

Mais où sont les neiges d’antan?
Yurijų I. Maniną kalbina Alex Cecchetti

Greta to, kas jau vyksta
Jasono Dodge’o ir Karlo Larssono pokalbis

Juozo Laivio tostas

Vienuoliktą laikrodis išmušė dukart
Karl Larsson kalbasi su Matthew Rana

Kas yra sriuba?
Timothy Morton atsako į Maya’os Tountos klausimus

Pranešimai pakeliui
Kim TallBear

Berniukas paglostė, ungurys vidury kovos
Kim TallBear ir Jennifer Teets pokalbis

Iliustracijos
Elena Narbutaitė

Numeris skiriamas V.O.

Žurnalas „ŠMC interviu“ yra platinamas nemokamai. Nuo balandžio 1 d. jį bus galima rasti Šiuolaikinio meno centro kasoje, o nuo balandžio vidurio – ir pagrindinėse Vilniaus bei kitų miestų bibliotekose. Elektroninės naujo ir visų ankstesnių numerių versijos talpinamos ŠMC internetinėje svetainėje: http://www.cac.lt/lt/publications/interview.