Spalio 26 d., ketvirtadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks menininkės Tata Frenkel performatyvi paskaita-dirbtuvės „Kaip tapti antena“ („How One Becomes Antenna“).

Šių metų „JCDecaux premijos“ parodoje „Mainais į amžius“ parodoje Tata Frenkel pristato kūrinį tuo pačiu pavadinimu „Kaip tapti antena“ . Šis parodos metu vis pasipildantis, interaktyvus darbas susideda iš menininkės jau sukurtų ir dirbtuvių dalyvių sukonstruojamų elektroninių instrumentų prototipų bei performatyvios paskaitos.

Dirbtuvių, kuriose galima dalyvauti be išankstinio pasirengimo, metu Tata Frenkel pristatys erdvėje valdomo (angl. space-controlled) elektroninio instrumento grandinės konstravimo principus, o norintieji galės įsitraukti į praktinę dalį ir sukonstruoti savo instrumentą. Šis instrumentas valdomas be prisilietimo, reguliuojant radijo bangų dažnį rankos judesiu aplink pitch anteną. Eksperimentinės edukacijos metu bus naudojamos elektroninės, radijo ryšio technikos, elektroakustinės ir kitos priemonės.

Dirbtuves lydės performatyvi menininkės paskaita. Naudodama istorijų pasakojimo principą Tata Frenkel pristatys neregimųjų menų (angl. Unseen Arts) tyrimą. Jo probleminė ašis – kritinė edukacinė veikla, kurianti žinojimą per dalijimąsi neregimosiomis juslėmis, sonifikaciją, radijo-akustinę ekologiją. Pasitelkiant tam tikrus diagraminius naratyvus bus pristatomos ne tik konstruojamų sintezatorių schemos, žemėlapiai, bet ir pasakojimai apie nematomus dangaus kūnus, ore judantį žmogaus kūną, jo galimybes tapti antena, taip pat aptariama, kokios to pasekmės.

Renginys vyks anglų kalba su vertimo į lietuvių kalbą galimybe ir yra rekomenduojamas asmenims nuo baigiamųjų mokyklinių klasių.

Renginyje gali dalyvauti ribotas dalyvių skaičius, todėl būtina išankstinė registracija.

Renginio vieta: NDG 3 aukštas, 5 salė

Renginio trukmė: 1:30 val.

Renginys nemokamas.

🟢🔴

Tata Frenkel – menininkė, edukatorė, gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Tata Frenkel tiria neregimuosius menus (angl k. Unseen Arts, menininkės vartojamas terminas) – performatyvųjį kalbėjimą, istorijų pasakojimą ir kitas artikuliavimo ar sonifikavimo formas. Rengia elektroakustinius pasirodymus, groja tereminu.

🟢🔴

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams sukurti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kasmet savo simpatiją išreikšti kviečiami ir žiūrovai. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukusio projekto autoriui ar autorei suteikiama galimybė pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

Projekto organizatoriai:
Šiuolaikinio meno centras, „JCDecaux Lietuva“
Projekto partneris:
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba

Daugiau informacijos apie parodą čia.

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). NDG darbo laikas: II–III 11–19 val., IV 12–20 val, V–VI 11–19 val., VII 11–17 val.