2016 m. liepos 8 d. 18 val. ŠMC kino salėje

Geismo ekonomikos struktūroje veikia priklausomybės mechanizmas, kuris yra ansktesnis ir viršesnis už geismo subjektą. Tačiau tai yra geismo padirbinys, nes pasitenkinimo gamyba vyksta už socialinės praktikų ribų. Priklausomas subjektas yra laikinas, porėtas, neesminis, performatyvus. Tai bendruomenė, neturinti identiteto. Priklausomas subjektas apeina vartotojiško kapitalizmo socialinę realybę, nes priedai (nesvarbu, kokia forma ar būdu jie reiškiasi – seksualiniu, vartojimo, cheminiu ir t.t.) gali sukelti biologiškai absoliutų pasitenkinimą. Taigi subjektas apeina ankstesnius subjekto/objekto santykius ir socialinius kodus, nukreipdamas ir investuodamas juos į naują uždarą sistemą – kūną.

Filmų programoje „Visada iš anksto taip“ tyrinėjama, kaip subjektas sąveikauja su priklausomybe, o priklausomybė analizuojama kaip alternatyvi subjekto pozicija santykyje su kitais ir visuomene.

Filmai:
Jenna Bliss, Lincoln Detox Film (fragmentas), 2016, 17 mins
Sidsel Meineche, Hansen, Seroquel®, 2014, 8 mins
Peter Kubelka, Dichtung und Wahrheit / Poetry and Truth, 2003, 13 mins ((rodoma iš 16 mm. juostos)
Connor Linskey, Soft Palate, 2016, 6 mins
Rosalind Nashashibi, Bachelor Machines Part 2, 2007, 5 mins (rodoma iš 16 mm. juostos)

Tim Steer yra nepriklausomas kuratorius ir rašytojas, gyvenantis ir dirbantis Londone. Jis yra viena iš „Opening Times“ (otdac.org) įkūrėjų.

Įėjimas į renginį nemokamas, filmai bus rodomi anglų kalba.