Vasario 11 d., trečiadienį, 17 val. ŠMC skaitykloje

Leidykla „Kitos knygos“ ir Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Ukrainos rašytoju Serhijumi Žadanu. Pokalbio temai pasirinkta citata iš jo romano „Vorošilovgradas“ (2010): „Visi mes troškome tapti pilotais. Daugelis mūsų tapo „lūzeriais.“

Susitikime su Žadanu kalbėsime apie skirtingas kartas, sovietmetį ir šiandieną, siekius, vertybių kaitą, pergales ir nusivylimus. Apie literatūros ir kultūros įtakas, multikultūralizmą ir nacionalizmą Vidurio Europoje. Neišvengiamai paliesime pastarųjų metų įvykius baisiai sprogusiame tautų ir mentalitetų katile, kurio vardas – Donbasas.

40-metį pernai atšventęs Žadanas priklauso tai kartai, kuri augo sovietmečiu, o subrendo jau iširus Sovietų Sąjungai. Vaikystę jis praleido nedideliame Starobelsko miestelyje (Lugansko sritis), kur nuo seno lydėsi įvairios kalbos ir kultūros. 1996 m. baigęs Charkovo pedagoginį universitetą, dirbo dėstytoju, bet 2004 m. metė darbą universitete ir atsidėjo literatūrinei veiklai. Nuo to laiko tapo politiškai angažuotu koncertų, performansų ir pilietinio nepaklusnumo akcijų organizatoriumi. 2014 m. kovo 1 d. buvo sumuštas Charkovo administracijos pastate, kurį šturmavo prieš Maidaną nukreipto mitingo dalyviai.

Šiandien Žadanas dažnai vadinamas vienu ryškiausiu rašytojų visoje posovietinėje erdvėje. Jis yra 12-os poezijos rinkinių ir 7-ių prozos knygų autorius. 2008 m. jo romanas „Anarchy in the UKR“ nominuotas Rusijos nacionalinio bestselerio premijai, 2010 m. romanas „Vorošilovgradas“ paskelbtas BBC metų knyga, jo vertimas į vokiečių kalbą 2014 m. gavo „Brücke Berlin“ premiją, o vertimas į prancūzų kalbą apdovanotas prestižine Jano Michalskio premija Šveicarijoje. Į lietuvių kalbą išverstos dvi Žadano knygos: „Depeche Mode“ (2008) ir „Anarchy in the UKR“ (2010). 2014 m. Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatytas spektaklis „Kartu“ pagal Žadano romaną „Depeche Mode“.

Renginys vyks rusų kalba. Publikai pageidaujant pokalbis bus verčiamas į lietuvių kalbą.