2013 m. birželio 6–7 d. Vilnius taps kultūros, kūrybiškumo ir inovacijų centru. Šiuolaikinio meno centre vyks dviejų dienų unikalus renginys WE ARE MUSEUMS, kurio pagrindinis tikslas – dalintis idėja, kad betarpiškas muziejų ir jų auditorijų dialogas ir inovatyvus mąstymas, bendro tikslo matymas keičia ir pačius muziejus, ir lankytojus, padeda abiems pusėms tobulėti, atrasti, mokytis.

WE ARE MUSEUMS (MES ESAME MUZIEJAI) renginio idėja gimė prieš vienerius metus lankantis Vilniuje ir džiaugiantis jo kūrybišku bruzdesiu. Scenos menas, kūrybiškos jaunimo iniciatyvos, muziejų gausa ir unikalumas daro Vilnių puikia vieta, kurioje įmanoma nutiesti tiltus tarp muziejų bei jų auditorijos, skatinti jų bendravimą inovatyviomis priemonėmis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad patirtimi ir įžvalgomis, kaip sukurti atvirą ir aktyvų muziejų dalinsis garsūs profesionalai iš daugelio prestižinių pasaulio muziejų: Markas Sandsas (Tate, Didžioji Britanija), Laurent Gaveau (Château de Versailles, Prancūzija), Martin Pronk (Rijksmuseum, Nyderlandai), Sara Hromack (Withney meno muziejus, JAV), Paco Link (Metropolitano meno muziejus, JAV), Samuel Bausson (Tulūzos muziejus, Prancūzija), Loic Tallon (Pocket Proof, Didžioji Britanija), Karolina Royston (Imperijos karo muziejus, Didžioji Britanija), Donatas Saulevičius (Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema) ir Ineta Zelča Sīmansone (Creative Museum).

Didžiausias dėmesys renginio WE ARE MUSEUMS metu bus skiriamas jo dalyviams. Lektoriai vadovaus praktiniams užsiėmimams, kurių metu bus kuriamos strategijos muziejų ir jų auditorijų bendravimui skatinti. Užsiėmimų dalyviai galės sudaryti veiksmų planą savo projektams.

WE ARE MUSEUMS skirtas ne tik muziejininkams. Turtinga kultūrinė programa, į kurią įtraukta ir fotografija, muzika, mada ir dizainas, siekia skatinti kūrybiškumą.

Tikimasi, kad renginyje dalyvaus 150 muziejų bei kūrybinių industrijų profesionalų iš Baltijos šalių, Lenkijos, Skandinavijos. Susibūrę drauge, muziejų specialistai, studentai ir tyrinėtojai išgrynins ir aptars naujausias muziejų pasaulio idėjas. Tai neįkainojama galimybė susitikti, apsikeisti mintimis, pasidalinti patirtimi ir kartu plėtoti veiklą.

Naujienos ir praktinė informacija prieš renginį bus skelbiamos WE ARE MUSEUMS tinklaraštyje, kurį galima rasti svetainėje www.wearemuseums.com.

WE ARE MUSEUMS yra nemokamas renginys, kuris remiasi principu „mokėkite tiek, kiek galite“, kad kiekvienas dalyvis pats pasvertų naudą, kurią tikisi gauti, ir savo finansines galimybes.

Dalyvių skaičius ribotas, tad visi, norintys dalyvauti WE ARE MUSEUMS, kviečiami registruoti interneto svetainėje www.wearemuseums.com.
Renginys vyks anglų kalba.

WE ARE MUSEUMS organizuoja „Buzzeum“, Prancūzijoje veikianti kultūros įstaigų ir muziejų komunikacijos agentūra.

WE ARE MUSEUMS remia Šiuolaikinio meno centras, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba, Vilniaus dizaino kolegija, Tumblr, Novius, Smart Taxi, Herito, Europos muziejų organizacijų tinklas NEMO, „Coffee Inn“.

Kontaktai : [email protected]
http://www.wearemuseums.com/
WE ARE MUSEUMS Facebook’e : www.facebook.com/wearemuseums
WE ARE MUSEUMS Twitter’yje : @WeAreMuseums