Lt / En
„Mapping Dimension 27“ – kūrybinės savaitgalio dirbtuvės su CAConradu
2017.03.11–12
Šeštadienį ir sekmadienį, 2017 m. kovo 11 ir 12 dienomis 13–17 val. ŠMC skaitykloje

Tai antrasis JAV poeto ir eseisto CAConrado vizitas Šiuolaikinio meno centre, ir antrasis naujojo (Soma)tinės poezijos ritualo pristatymas po jo premjeros kovo 4–5 dienomis Berlyne. Dviejų dienų trukmės kūrybinių dirbtuvių metu pasitelkdamas žemėlapius ir aukso žaibolaidžius jis gilinsis į platų pietinio ir šiaurinio mūsų planetos pusrutulių savybių spektrą. Pastaruosius, be kita ko, gretins su viršutiniąja ir apatiniąja žmogaus kūno dalimis ir kalbės apie tai, kaip politiniai ir religiniai įsitikinimai formuoja pasaulėžiūrą ir kuria jai kliūtis.

Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms jų dalyviai visą 2017-ųjų pavasarį ir vasarą galės eksperimentuoti su ritualu savarankiškai. Rudenį CAConradas sugrįš kalbėti apie tai, kaip mūsų kultūra sąlygoja mus tapatinti Rytus su gyvenimu, o Vakarus su mirtimi, kaip vienas jų mums simbolizuoja mums žinomas pasaulyje veikiančias jėgas, o kitas – mums nežinomas, ir kaip tokie tarsi geografiniai archetipai padeda gyvenime ir kaip trukdo. Tai meilės laiškas mūsų pasaulio ateities laukinei gamtai.

Kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas. Rezervuokite vietą (pirmenybė teikiama tiems, kurie gali dalyvauti dirbtuvėse abi dienas) rašydami adresu info@cac.lt


CAConradas (CAConrad) yra devynių poezijos ir esė knygų autorius. Naujausiąją – While Standing in Line for Death („Belaukiant eilėje prie mirties“) – šiemet išleis leidykla „Wave Books“. Jo kūrybą yra parėmę „The Pew Foundation“, „Lannan Foundation“, „McDowell Colony“, „Headlands“ menų centras ir Banfo meno ir kūrybiškumo centras.

Kūrybinės dirbtuvės „Mapping Dimension 27“ rengiamos bendradarbiaujant su „Corpus“ – tarptautiniu institucijų tinklu, įkurtu performanso meno kūrinių inicijavimui ir prodiusavimui. „Corpus“ – tai „Bulegoa z/b“, Bilbao; „ If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“, Amsterdamas; festivalis „Playground“ („STUK“ ir „M“ muziejus“), Leuvenas; „Tate Modern“ muziejus, Londonas; „KW“ šiuolaikinio meno institutas, Berlynas; ir Šiuolaikinio meno centras, Vilnius. Projektą iš dalies remia Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“. www.corpus-network.org

Šiuolaikinio meno centro dalyvavimą „Corpus“ veikloje iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Iliustracija: CAConrado portretas, autorė: Jade Cruz Quinn
Kalendorius
Laurynas Adomaitis. Ryklio dantys, avies kraujas – horizontalioji geologija ir tarprūšinės operacijos
Nemokamos edukacinės programos bei ekskursijos Šiuolaikinio meno centre
Poezijos dirbtuvės su CAConradu ŠMC skaitykloje
Šiuolaikinio meno centras dalyvauja „Vilniaus galerijų savaitgalio“ programoje
„Slavs and Tatars“ paskaita-performansas „79.89.09“ ŠMC kino salėje
Šiuolaikinio meno centras ir „JCDecaux“ džiaugiasi galėdami paskelbti projekto „JCDecaux premija“ 2017 m. dalyvius
Archyvas