Lt / En
„Šok ant bangos“. Krõõt Juurak ir Mårteno Spångbergo performansas
2011.II.12
Vasario 12 d., šeštadienį, 19 val. ŠMC

„Šok ant bangos“ – tai performansas, kuriuo siekiama permąstyti tokias svarbias sąvokas, kaip krizė, reprezentacija, laukinė gamta, miestas arba sėkmė ir ką tai reiškia pradėti nuo pačios pradžios. Pradėti nuo ten, kur dar niekas nebuvo pradėta, reiškia tam tikrą riziką, kur galima nesėkmė nurodo veikiau į tikrovės būseną nei pramogą. Performansas „Šok ant bangos“, priimdamas šią riziką, kviečia žiūrovą drauge pasileisti į išraiškos, minties ir struktūros kelionę. Čia dalijamasi viena pagrindine problema: neatšaukiama sprendimo aktyvacija. Sprendimo, kuris reguliuoja laisvę – bei panaikina nepriklausomybę – ir atmeta pasirinkimo teisę vardan besąlygiško atsisakymo derėtis. „Šok ant bangos“, kaip gamybos būdas, yra visiškai „tuščia banga“ – tikimybių tuštuma.

Renginys nemokamas. Šis performansas – tai Margit Säde Lehni kuruotos parodos "If it's Half Broke, Part Fix it" dalis.

Apie menininkus

Krõõt Juurak studijavo choreografiją Arnhemo menų institute ir vizualiuosius menus Gerrito Rietveldo akademijoje Amsterdame. Gimusi Taline, menininkė gyvena ir dirba Vienoje. Bendradarbiauja su projektais EVERYBODYS, Multiplex Fiction ir Chicks on Speed. Dirba magistro studijų choreografijos dėstytoja ELISAVA dizaino mokyklos (Barselona) Mados fakultete. Paskutinieji jos projektai: Autodomestication, Gate Hysteria kartu su Pelican Avenue, Scripts for Smalltalk (Tanzquartier Wien), Naked Performers kartu su Chicks on Speed.

Mårten Spångberg yra performanso menininkas, gyvenantis ir dirbantis Stokholme. Jo eksperimentinė veikla ir įvairūs kūrybos formatai bei raiškos formos skirti tyrinėti išplėstinį choreografijos lauką. Nuo 1994 m. Spångbergas aktyviai dirba kaip performanso menininkas ir kūrėjas. Su architektu Toru Lindstrandu inicijavo tarpdisciplininį projektą International Festival, sujungiantį architektūrą ir choreografiją/performansą. Nuo 2008 m. vadovauja choreografijos magistro programai Šokio universitete Stokholme.
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas