Lt / En
Corollaries
2015.01.13
Sausio 13 d., antradienį 18:30 ŠMC skaitykloje

Sausio 13 d., antradienį 18:30 ŠMC skaitykloje vyks „Corollaries“ – performatyvus skaitymas, susidedantis iš trijų menininko ir dabartinio Rupert rezidento Jasono Hendriko Hansmos trumpų tekstų, parašytų 2012-2015 metais.

Tarp šių tekstų – „Bamboo Screens And Never Photographed Photographs“ (liet. „Bambuko širmos ir niekuomet nefotografuotos nuotraukos“), trumpas rašinys, kilęs iš užmiršto filmo, noro niekuomet nebepadaryti nuotraukos ir bambuko širmos, rastos vienoje lūšnoje šiaurės Tailande. Antrasis tekstas, „Continents Are Coming To Meet You“ (liet. „Žemynai ateina su tavimi susitikti“) yra į Singapūrą skrendančio lėktuvo lango tirpstančio šerkšno tyrinėjimas, klausiant, kur yra namai. Taip pat bus skaitomas ir naujausias autoriaus tekstas „Patrick“ (liet. „Patrikas“), parašytas Vilniuje, rezidencijos „Rupert“ metu, įkvėptas 7000 metų senumo dainos, atliekamos šiaurės vakarų Australijos gyventojo.

Jasonas Hendrikas Hansma gimė Lahore, Pakistane 1988 metais. Jis baigė meno magistro studijas „Piet Zwart“ institute Roterdame, kur šiuo metu gyvena ir kuria. Dirbdamas su įvairiomis medijomis: filmais, objektais, tekstais ir fotografija, Hansma savo darbuose kelia klausimus apie istorijoje pamirštas akimirkas ir medžiagas, bandydamas atsekti balsus, sklindančius viešose ir privačiose erdvėse. Menininko darbuose nuolat atsiranda elementai, kurie, atsidūrę vienas šalia kito, veikia kaip minčių tinklai ir pokalbiai tarp įvairių pašnekovų.

Tekstai bus skaitomi anglų kalba. Renginio trukmė – 25-30 minučių.
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas