Lt / En
Maria Manuel Oliveira. Atradimų trajektorijos: Malonumas tyrinėti
2019.11.06
Lapkričio 6 d., trečiadienį, 19 val. ŠMC Skaitykloje
Paskaita vyks anglų kalba.


skaitome grožinę literatūrą,
kad sužinotume apie idėjas,
kurios mums padės ją skaityti

- Umberto Eco

Architektė ir tyrėja Maria Manuel Oliveira (Portugalija) šioje paskaitoje kalbės apie asmenines ir asmeniškas disertacijos rašymo trajektorijas – apie metodus ir atradimų kartografiją, malonumą tyrinėti, skaityti ir stebėti, visa tai susieti ir per tai keliauti.

Maria Manuel Oliveira yra architektė, tyrinėjanti apleistus ir nykstančius miestų pastatus ir erdves, kurių kontekstą laiko esminiu kuriant kolektyvinę miesto atmintį. Pastaruosius kelerius metus ji studijavo mirties erdviškumą Vakarų kultūroje. 1985 m. Maria Manuel Oliveira baigė Porto Aukštąją vizualiųjų menų mokyklą (Escola Superior de Belas-Artes do Porto), vėliau dirbo urbanistinių projektų srityje, dėstė Angolos universitete (Luanda, Angola) ir Porto universiteto Architektūros fakultete (Portas, Portugalija). Nuo 1997 m. ji dėsto Minho universiteto Architektūros mokykloje (Guimarães, Portugalija) ir priklauso jos Studijų centrui, apjungiančiame tyrimų, edukacijos bei projektavimo veiklas. Maria Manuel Oliveira priklauso Kraštovaizdžio, paveldo ir teritorijų laboratorijos (Laboratório de Paisagens, Património e Território | Lab2PT) tyrėjų grupei. Ji bendradarbiavo įvairiuose tyrimų projektuose, susijusiuose su moderniąja architektūra, kurta Lusofonijos teritorijose Afrikoje ir Pietų Amerikoje, o šiuo metu tyrinėja nykstantį architektūrinį paveldą rytinėje Afrikos dalyje.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetu. Įėjimas nemokamas.

Kalendorius
Skirkite 1,2% GPM paramą ŠMC
Performansas „Vidujybė neturi būti nuvertinta“
Galva su daug minčių: videoprograma
Marianna Maruyama performansas „Leidimai, arba mylėjimas abiem rankomis“
Kuratoriaus Henko Slagerio paskaita „Kas gali nutikti po tyrimo posūkio mene“
„Menas ir edukacija: bendri veiksmai“ Pokalbis su kuratore ir rašytoja Cecilia Guida
Archyvas