Lt / En
BT14 EDU: You and I, You and Me
2021.07.30
Renginio data: liepos 30d. (penktadienis)
Renginio laikas: 18:00 - 00:00
Renginio vieta: Sapiegų Rūmai, L. Sapiegos g., Vilnius 10312

ŠMC ir Radio Vilnius kviečia į vienos dienos renginį, kurio metu nusikelsime į įsivaizduojamą ateitį – kai žmonės, kompiuteriai, mašinos ir įvairūs hibridai dalijasi įgyventa erdve. Tokiame pasaulyje pojūčiai būtų paveikti, o kai kurie – neatskiriamai susieti, su kompiuteriniais įrenginiais. Šiame pasakojime žmonės imasi pertvarkyti socialinius ryšius tam, kad išvengtų korporacijų ir mašinų kontrolės.

Menininkų Mindaugo Gapševičiaus ir Marios Safronovos Wahlström naujausias meninis projektas „You and I, You and Me“ (liet. „Tu ir aš, tau ir man“ ) gvildena klausimus susijusius su aplinkos patyrimu per elektros srovę. Renginio metu žiūrovus kviesime pažinti aplinką dėvint menininkų kurtus papuošalus, batus ir galvos apdangalus, kuriuose yra integruotos elektroninės sąsajos.

Šio renginio metu Radio Vilnius kvies klausytis muzikos ir aidinčių garsų Sapiegų rūmų kieme kartu su Pijus Džiugas Meižis, Kudirka ir Simas Okas.

Radio Vilnius - tai naujas nepriklausomas bendruomenės radijas, prisotintas šviežių laidų, garsų ir vedėjų. Įsikūrusi Ševčenkos loftų kvartale miestui atvira stotis kviečia tapti fiziniu ir virtualiu susitikimo tašku kultūrinio lauko veikėjams, jauniems muzikantams ir jau patyrusiems prodiuseriams, Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Renginys nemokamas, registracija nėra reikalinga.


RENGINIO PROGRAMA:
18:00-00:00 Sapiegų rūmų antrame aukšte
Mindaugo Gapševičiaus bei Marijos Safronovos Wahlström auditoriją įtraukiantis renginys „You and I, You and Me“

Radio Vilnius Sapiegų rūmų kieme
18:00 Pijus Džiugas Meižis
20:00 Kudirka
22:00 Simas Okas

Mindaugas Gapševičius kvestionuoja mašininį kūrybiškumą nemanydamas, kad žmogus yra vienintelė kūrybinė jėga. Maria Safronova Wahlström domisi socialiniais mitais ir dirba su temomis, įskaitant kolektyvinį elgesį ir kalbines praktikas, kurios rodo mūsų socialinį priklausomybę. Maria reziduoja SODAS2123 kultūriniame komplekse. Rezidenciją organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kartu su VšĮ Institutio Media. Rezidenciją remia Šiaurės kultūros fondas.


Renginys yra 14-osios Baltijos Trienalės edukacinės ir bendruomenių įtraukimo programos dalis.

Dėkojame prisidėjusiems prie projekto: Ian Erik Stewart (neuromokslo konsultantas), Helga Mogensen, Mantas Mizgiris and Simona Nakrošiūtė (juvelyrika), Leon Crayfish (batų dizainas), Mindaugas Miselis and Alexander Selifonov (elektronika), Bon Alog (fotografija ir vaizdo įrašymas), Antanas Skučas (programavimas), Antanas Gerlikas (darbų instaliacija), Živilė Etevičiūtė, Tadas Šarūnas ir Johanna Glaza (modeliai), Jonas Balsevičius, Marijonas Račkauskas, Karolina Valentaitė, Roberta Alksnytė, Gabija Augustinavičiūtė, Eglė Skinderytė, Kamilė Laurinavičiūtė, Grėtė Ona Tvarkūnaitė, Vilma Suchockienė, Solveiga Stankevičiūtė, Ona Ringaitytė

Šis renginys yra būsimos parodos „Biorama” (Brandenburgas) ir kūrybinių dirbtuvių „Ars Electronica 2021„ (Lincas) dalis.

Renginio kuratorės: Kamilė Krasauskaitė ir Ernesta Šimkutė
Vyr. technikas: Audrius Antanavičius
Dizainas: Nerijus Rimkus

Renginį organizuoja: Šiuolaikinio meno centras ir Radio Vilnius
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaurės ministrų taryba
Partneriai: Empty Brain Resort, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, Ars Electronica
Dėkojame už paramą: Autarkia ir Vilniaus filosofų klubas


Kalendorius
Jubiliejinis XX-asis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis
Paaiškėjo, kas tapo „JCDecaux premija 2021“ konkursinės parodos dalyviais
BT14: Pokalbių, performansų ir muzikos para
BT14 EDU: Radikali sodininkystė #3 Šiltnamio efektas
BT14 EDU: Pokalbiai apie (kontr)naratyvus
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
Archyvas