Šiuo metu vyksta kapitalinis ŠMC pastato remontas. Kviečiame sekti ŠMC parodų ir renginių programą kitose erdvėse.

Išsisaugokite datą: 15-osios Baltijos trienalės prologas

2023 m. rugpjūčio 26 d., šeštadienį, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (Gedimino pr. 4, Vilnius) bus surengtas įžanginis 15-osios Baltijos trienalės renginys – vienos dienos prologas, kurio metu vyks performansai ir filmų peržiūros, bus pristatyti įvairūs garso kūriniai, bei fotografijos ir tekstų intarpai. Renginyje dalyvaujantys menininkai ir programa bus paskelbti šį mėnesį. 

Vaizdo aprašymas:

Mirtis, aštuntasis dešimtmetis, sidabro želatinos atspaudas, priskiriamas Elia Lekodimitri slapyvardžiu Emersonas. Ši nuotrauka buvo rasta graikų fotografo ir rašytojo George Tourkovasilio archyve. 1984 m. Tourkovasilis išleido The Rock Diaries (Roko dienoraščiai) – žodinę Atėnų roko, pankroko, disko ir naujosios bangos (angl. ‒ „new wave“) subkultūrų istoriją. Skyriuje, pavadintame Elia as Emerson (Elia kaip Emersonas), jis pristato Emersoną kaip jauną poetą, su kuriuo buvo susitikęs tik kelis kartus kavinėje. Emersonas netikėtai vėl pasirodo Tourkovasilio archyve. Jame išsibarstę dešimtys Emersono portretų, kuriuose jis vaizduojamas skirtingo amžiaus, dienos ir nakties metu, su įvairiomis šukuosenomis,  tiek JAV, tiek Graikijos teritorijoje. Archyve yra Emersonui adresuotų laiškų ir jam skirtų eilėraščių. Taip pat jame yra ir paties Emersono darytų nuotraukų, kurių kitoje pusėje įrašytas jo duotasis vardas Elia Lekodimitri, o ant kai kurių pažymėta, kad jas ryškino ir spausdino Tourkovasilis. Ši Emersono kurta medžiaga, kaip ir dauguma asmeniškesnių Tourkovasilio nuotraukų, anksčiau eksponuota ar publikuota nebuvo. Vaizdas: The George Tourkovasilis Estate nuosavybė.

 

Pagrindinė 15-osios Baltijos trienalės programa vyks 2024 m. viduryje po remonto atsinaujinusiame pagrindiniame ŠMC pastate.