Projekte „Geografija“ tiriamos choreografijos kūrinio pristatymo parodinėje erdvėje sąlygos ir galimybės. Tai yra prancūzų choreografų Annie Vigier ir Francko Apertet („les gens d’Uterpan“) sukurta šokio partitūra, pritaikyta konkrečiai erdvei atsižvelgiant į jos fizinius apribojimus, ir atliekama keturių šokėjų, atrinktų toje šalyje, kurioje pristatomas choreografijos kūrinys. Pagal grindų perimetrą, kurį judėdami nubrėžia šokėjai, iš turimų medžiagų bei priemonių formuojama choreografinį kūrinį talpinanti architektūrinė konstrukcija.

Šią erdvinę konstrukciją eksponuojanti parodų erdvė lankytojams yra atvira įprastomis parodų darbo valandomis. Šokėjų buvimas ar nebuvimas jos viduje kinta publikai nežinomu ritmu ir yra patiriamas tik per garsą ir judesį, sklindantį iš konstrukcijos vidaus. Intensyvių fizinių pratybų nulemtas kūrinys pabrėžia performanso atsiradimo parodinėje erdvėje atsitiktinumą ir nepastovumą, o choreografijos suformuota teritorija įvietina kūrinį, jį slėpdama ir atskleisdama tuo pačiu metu.

Atlikėjai: Riikka Ihalainen, Giedrė Kalinauskienė, Mantas Stabačinskas, Austėja Vilkaitytė

Annie Vigier ir Franck Apertet gyvena ir dirba Paryžiuje. Savo kūryba jie tyrinėja vizualiųjų bei performatyviųjų menų ribas ir taisykles. Kūrinius pristatydami skirtinguose meniniuose kontekstuose, su kuriais tiesiogiai siejami kūno veiksmai, choreografai provokuoja naujai apmąstyti skirtingus performanso reprezentacijos, produkcijos ir suvokimo būdus. Savo kūrinius jie yra rodę „Project Arts Centre“ Dubline, „Tate Modern“ galerijoje ir „Institute of Contemporary Arts“ Londone, „Kunstahalle Basel“, VI-ajame Cali performansų festivalyje, „Galeria Vermelho” San Paule, Modernaus meno muziejuje Varšuvoje, „Kunsthaus Graz – Museum Joanneum“, V-ojoje ir VI-ojoje Berlyno šiuolaikinio meno bienalėje, Nam June Paik meno centre Seule, „White Box“ galerijoje Niujorke, „Space 18-Bund 18“ Šanchajuje, Zagrebo šiuolaikinio meno muziejuje, „Casino Luxembourg – Forum d’art contemporain”, Kopenhagos meno festivalyje ir kitur.

Atidarymas: 2012 m. rugsėjo 14 d., penktadienį, 18:00
Rugsėjo 14–19 d. kviečiame apžiūrėti projektą „Geografija“ nemokamai.

Organizatoriai:
Šiuolaikinio meno centras, Vilnius
Contemporary Art Center, Brétigny-sur-Orge

Kultūros partneriai:
Regional Cultural Affairs Office of Ile-de-France – French Ministry of Culture and Communication – Grant for a project 2012
Institut Français de Lituanie

Rėmėjai:
UAB Maisons Futaie
UAB Puantas

Nuotraukos: Ieva Budzeikaitė, Robertas Narkus, Mikas Žukauskas