Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras ir Vokietijos pramonės asociacijos Kultūros komitetas

Ars viva prizas skiriamas nuo 1953-ųjų ir kasmet susiejamas su nauja tema. 2008 metų prizui skirtoje parodoje buvo pristatomi menininkai, dirbantys su garsu – tai yra nuolat populiarėjantis šiuolaikinio meno žanras. Floriano Heckerio, Nico Dockx, Astridos Nippoldt ir Marcellvs L. darbai – tai garso meno kūriniai, instaliacijos ir video darbai, kuriuose garsas atlieka lemiamą vaidmenį.

F. Heckeris savo psichoakustiniuose, specifiškai instaliuotuose Garso kūriniuose „ieškojo naujų skambesių ar negirdėtų struktūrų“. Dockzas taip pat eksperimentavo su grynomis akustinėmis konstrukcijomis, dažnai naudoja surastą ar iš aplinkos įrašytą garso medžiagą, iš kurios lipdė koliažines, performatyvias garso instaliacijas, užpildančias visą erdvę. A. Nippoldt ir Marcellvso L. video darbuose neapčiuopiami garsai žaidė su vaizdų fiziškumu. Nippoldt naudojo garsą, kad transformuotų filmo ištraukose plėtojamą pasakojimą, teigdama, jog „garsas gali keisti eigą“.

Ars viva prizą steigia Vokietijos pramonės asociacijos Kultūros komitetas (Kulturkreis der deutschen Wirtschaft im BDI e.V.). Šį prizą jau yra gavę tokie menininkai kaip Gerhard Merz, Rosemarie Trockel, Olaf Metzel, Albert Oehle Amelie von Wulffen ir Wofgang Tillmans. Ars viva: garsas yra keliaujanti paroda, kuri jau buvo rodyta Morsboicho muziejuje Leverkusene ir Hanoverio Kunstvereine. Parodos atidaryme dalyvaus 2008 metų žiuri komisijos pirmininkė Dr. Arend Oetker.

Parodą remė Vokietijos ryšių su užsieniu institutas ifa ir Siemens AG.

Parodos atidarymo renginiai vyko 2008m. birželio 6 d., penktadienį

Spaudos konferencija: 17:00
Trijų garso meno parodų atidarymai: 18:00
Performansas/albumo pristatymas Building Transmissions vs Jean Marten ir koncertas White Circle Crime Club: 19:00 ŠMC 2-o aukšto kiemelyje
Vakarėlis Viva Ars Viva! (didžėjaus menininkai Florian Hecker, Kris Delacourt, Jochem vanden Ecker): 22:00 Vasaros terasoje (Vilniaus mokytojų namų kiemelis)