Emisija – tai trečius metus besitęsiantis parodų ciklas, pristatantis ryškiausių Lietuvos šiuolaikinių menininkų solo projektus.

Emisija 2006: Redas Diržys
„Neminėk Lietuvos vardo be reikalo paminėjimas
arba Vilnius – Europos kultūros sostinė”

2009 m. Lietuvos sostinė Vilnius yra skelbiama Europos kultūros sostine. Šiuo titulu ji dalinsis su šiaurinės Austrijos miestu Lincu. Pagrindinis šio svarbaus reiškinio inicijavimo motyvas – Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Lietuva buvo paminėta 1009 m., nes šiuose kraštuose vietos laukiniai nukirto galvą vyskupui ir vienuoliui Šv. Brunonui, kuris „su 18 saviškių tuoj pat nukeliavo į dangų“. Paroda bus skirta ir kitokiems Lietuvos paminėjimo būdams. Tai viena pirmųjų parodų, pasitinkant Lietuvos paminėjimo 1000-metį bei populiarinant Vilniaus – Europos kultūros sostinės įvaizdį.
Paroda nieko bendra neturi su menu – tai pilietinis-politinis gestas.

Emisija 2006: Donatas Jankauskas
„Diena”
video instaliacija, LED ekranai, ŠMC stogas

Donatas Jankauskas tęsia M.K.Čiurlionio kūrybos remiksologiją. Dar pirmoje savo „Retrospektyvoje“ ŠMC 1999 m., D.Jankauskas reinterpretavo M.K.Čiurlionio muzikinius kūrinius ir tapybos reprodukcijas. Tada albumo reprodukcijose jis pamatė daugiau nei kada nors yra įžiūrėję Čiurlionio kūrybos gerbėjai. Simbolistiškai idealistinėje ir rytietiškai ezoterinėje M.K.Čiurlionio kūryboje D.Jankauskas „demaskavo“ pasislėpusias beždžiones. Tokiu būdu albumas „Čiurlionis“ virto remiksuotu tomu – „Marčiurlioniu“.
Šioje parodoje beždžionės jau nesislepė. Atvirkščiai, jos buvo naujų D.Jankausko video darbų pagrindinės herojės, kurios išsiveržia iš M.K.Čiurlionio tapybos į Vilniaus padangę ir toliau.

Emisija 2006: Valdas Ozarinskas
Meninis-architektūrinis projektas ŠMC foje.