„Who’s Werner?“ yra grupinė paroda, apžvelgianti pasižymėjusių mąstytojų, amatininkų ar gyvenimo partnerių, kurie ilgą laiką bendradarbiavo su žymiais menininkais, praktikas.

Parodos pavadinimas norodo į 1981-aisiais metais sukurtą Martino Kippenbergerio kūrinių seriją „Lieber Maler, Male Mir“ (liet. „Mielas tapytojau, tapyk mane“). Menininkas pasamdė profesionalų afišų tapytoją vardu Werneris nutapyti keletą didelio formato portretų, kuriuose vaizduojamas pats Kippenbergeris. Nors Kippenbergeris pripažino Wernerio indėlį į šį projektą, tačiau nieko daugiau, išskyrus jo pirmąjį vardą, apie jį nėra žinoma. Nebūtų nuostabu, jei pasirodytų, kad Werneris tėra išgalvotas personažas, tačiau jis įkūnija figūrą žmogaus, kurio darbas, įdėtas bendradarbiaujant su garsiu menininku, bendru sutarimu yra laikomas vieša paslaptimi. Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į įvairius tokio bendradarbiavimo atvejus bei siekiama atskleisti mitus kaip meno kūriniai yra sukuriami, bei struktūras, kurios šiuos mitus palaiko gyvus.

 

SVARBIOS DATOS

2019 m. rugsėjo 6 d. 18 val.
Parodos atidarymas Vilniuje

2019 m. rugsėjo 7 d. 18 val.
Ekskursija su parodos kuratore Yana Foqué

2019 m. lapkričio 3 d. 15 val.
Riet’os Wijnen leidinio Grace Crowley pristatymas

Kaip parodos „Who’s Werner?“ dalį, Kunstverein leidykla pristato knygą „Grace Crowley“. Tai yra leidinys, kurio pagrindą sudaro laiškai, išsiųsti australų abstrakčiosios tapybos kūrėjai bei pedagogei Gracei Crowley. Specialiai šiam leidiniui menininkė Rieta Wijnen transkribavo ir katalogavo susirašinėjimus, siekiant sukurti alternatyvią menininkės biografiją, pasakojančią apie Crowley gyvenimą per santykių, kuriuos ji plėtojo ir puoselėjo, prizmę.

Prieš tai šioje serijoje Kunstverein leidykla išleido knygą „Marlow Moss“. Abu leidiniai siūlo išsamiau pažvelgti į įspūdingus dviejų moterų gyvenimus. Šiuolaikinio meno centre vyks pirmasis leidinio pristatymas Baltijos šalyse. Vakaro metu knygos redaktorė skaitys ištraukas iš naujojo leidinio, o skaitymus seks pokalbis apie abu projektus bei jų vietą parodos kontekste.

2019 m. lapkričio 3 d. 15 val.
Parodos uždarymas

Paskutinė proga pamatyti parodą Vilniuje prieš jai iškeliaujant į Amsterdamą, kur ji tarsi feniksas iš naujo atgims Amsterdamo meno savaitgaliui.

2019 m. lapkričio 15 d. Amsterdame duris atvėrė antroji parodos dalis.

Edukacinė programa vyks visą parodos veikimo laikotarpį darbo dienomis Šiuolaikinio meno centro darbo metu pagal pageidavimą. Dėl nemokamų edukacinių užsiėmimų mokykloms, prašome kreiptis elektroniniu paštu – [email protected].