Gerard Byrne yra vienas iškiliausių šių dienų menininkų, gyvenančių ir dirbančių Airijoje, reprezentavęs šią šalį Venecijos bienalėje 2007 m. Savo darbuose Byrne’as atkuria, inscenizuoja pasirinktą įvykį (darbą, tekstą) ir užkloja jį daugybe papildomų sluoksnių. Parodoje 1984 and Beyond jis pristatė filmą ir fotografijas, kuriose iš praeities pozicijų svarstoma apie ateitį. Šio darbo scenarijumi tapo žymių mokslinės fantastikos autorių diskusija, atspausdinta 1963 metų Playboy žurnale. Utrechto Rietveldto Sonsbeeko skulptūrų paviljono ir Kroller muziejaus aplinkoje menininkas nufilmavo olandų aktorių atkurtą istorinę diskusiją tarp iškilių rašytojų, kurių tarpe yra ir Arthuras C. Clarkas, Isaacas Asimovas bei Algis Budrys.

Rašytojų aptariami klausimai aprėpia daugybę sričių – nuo melancholijos iki komizmo, nuo žmogiškumo ir seksualumo iki technologijos ir jos vaidmens ateities kasdieniniame gyvenime. Inscenizavimas nėra slepiamas, darbas nemėgina apsimesti dokumentika, tačiau įtraukia žiūrovus sukeldamas jiems daugybę klausimų. Fotografijos atrodo darytos diskusijos metu, bet jų datos ne visai tiksliai atitinka – darbe apstu tokių laiko prasilenkimų. 1984 and Beyond buvo rodomas buvusioje ŠMC kino salėje, atgyvenusios modernistinės architektūros erdvėje, puikiai tinkančioje prie šio darbo temų.

Ši paroda priklausė ciklui Paroda iš penkių skyrių (kuratorė Catherine Hemelryk) ir yra Contour bienalės (kuratorius Nav Haq) dalis.

Parodą remė fondas Culture Ireland ir Airijos ambasada.