Osle gyvenantys menininkai Ignas Krunglevičius ir Snorre Hvamen pristatė Vilniui skirtą garso projektą Klausyk.

Projekto pavadinimui pasirinktas vienas iš raktažodžių, kurį naudoja legendinis BBC televizijos prodiuseris ir natūralistas Davidas Attenborough, jau daugiau nei 50 metų kuriantis dokumentines laidas apie gamtą. Klausyk – tai ne imperatyvas, o entuziastingas kvietimas ir raginimas ieškoti savo požiūrio į aplinką ir jos reiškinius, išsirinkti ir užimti savo poziciją.

Projektą ,,Klausyk” sudarė kelios specifinei vietai pritaikytos garso instaliacijos, skirtos ŠMC ir viešai miesto erdvei. Antrame ŠMC aukšte žiūrovas galėjo aptikti keletą audio takelių, „kliūčių“, kuriuose svarbus ir garso fiziologinis poveikis, ir jo ideologinės reikšmės. Specialiai įrašyti ar konkrečiai aplinkai parinkti garsai padėjo besiklausančiajam suvokti save fizinėje erdvėje ir pasitikrinti savo pojūčių realumą, tuo tarpu skirtingi instaliavimo būdai leido šiuos pojūčius laisvai rinktis.

Dar viena projekto Klausyk dalis – tai jaunojo filosofo Kristupo Saboliaus „Blogos knygos“ garsinis variantas (įgarsino aktorė Airida Gintautaitė). Kadangi 2008-ieji Lietuvoje buvo oficialiai paskelbti skaitymo metais, menininkai siūlė klausytis knygos, patogiai įsitaisius ant tarybinius laikus menančio suoliuko prie ŠMC įėjimo.

Daugiau apie Igno Krunglevičiaus ir kitų garso menininkų projektus galite sužinoti parodos proga pasirodžiusiame ketvirtiniame žurnale ŠMC interviu: pokalbiai apie meną Nr. 9-10

Parodos atidarymo renginiai vyko 2008m. birželio 6 d., penktadienį

Spaudos konferencija: 17:00
Trijų garso meno parodų atidarymai: 18:00
Performansas/albumo pristatymas Building Transmissions vs Jean Marten ir koncertas White Circle Crime Club: 19:00 ŠMC 2-o aukšto kiemelyje
Vakarėlis Viva Ars Viva! (didžėjaus menininkai Florian Hecker, Kris Delacourt, Jochem vanden Ecker): 22:00 Vasaros terasoje (Vilniaus mokytojų namų kiemelis)