Spaudos konferencija liepos 23 d., antradienį, 17 val.
Parodos atidarymas liepos 23 d., antradienį, 18 val.

Kuratorė – Laima Kreivytė, asistentė – Dalia Mikonytė. Architektė – Julija Reklaitė.
Menininkai: Akvilė Anglickaitė, Eglė Ganda Bogdanienė, Cooltūristės, Adomas Danusevičius, Ugnius Gelguda, Tim Kliukoit, Denisas Kolomyckis, Vsevolod Kovalevskij, Alina Melnikova, Dalia Mikonytė, Laisvydė Šalčiūtė, Shaltmira, Virgilijus Šonta, Remigijus Venckus, Aušra Volungė (Griškonytė).

Paroda “Nuo sutemų iki aušros” – pirmoji queer istorijai ir kultūrai skirta paroda Lietuvoje, kurioje atsispindi svarbiausi LGBT bendruomenės ir queer meno įvykiai nuo 1993 iki 2013 m. Parodoje susijungia vizualinės antropologijos ir vaizdų kultūros prieigos, o meno kūriniai funkcionuoja kaip nuorodos, per konkretų įvykį atskleidžiančios platesnį socialinį, politinį ir kultūrinį kontekstą. Svarbiausias parodos principas – derinti istorinį dokumentinį bloką (archyvinės nuotraukos, LGL žurnalų numeriai, dokumentai) ir vizualinę formą (fotografijos, tapyba, filmai, objektai, performansai).

Šalia archyvinės dalies, kurioje atsispindi Lietuvos queer bendruomenės organizacinė, leidybinė, pilietinė veikla, pristatoma šiuolaikinio meno paroda, atskleidžianti queer požiūrį į kūną, seksualumą, identitetą, gyvenimą kartu. Akcentuojami ne tik vieši pasiekimai, organizuota veikla ir aktyvizmas, bet ir privatūs gyvenimai, paraštinės patirtys.

Parodą lydės diskusijos, bus išleistas katalogas lietuvių ir anglų kalbomis. Parodos kuratorė – Laima Kreivytė, asistentė – Dalia Mikonytė. Architektė – Julija Reklaitė. Organizatorius – Lietuvos gėjų lyga (LGL). Paroda yra „Baltic Pride 2013“ kultūrinės programos dalis.

Iliustracija: Adomas Danusevičius, „Tapsmas mažuma”, 2012 m.

Paraleliniai renginiai:

Aušros Volungės fotografijų paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje
Liepos 24 d., 17 val. – rugpjūčio 7 d., Pilies g. 40, Vilnius

Poezijos skaitymai su Eileen Myles „Lambda Award for Lesbian Fiction” premijos laimėtoja (2011)
Liepos 24 d., trečiadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje

Virgilijaus Šontos fotografijų paroda Modernaus meno centre
Liepos 26 d., 16.30 val. – rugpjūčio 16 d., Literatų g. 8, Vilnius

Keisti žodžiai. Queer kūrybos skaitymai
Liepos 30 d., antradienį, 19 val. ŠMC skaitykloje