Menininkai:
Oliver van den Berg, Stefanie Bühler, Peggy Buth, Filipa César, Heike Gallmeier, Franz Höfner & Harry Sachs, Stephan Kaluza, David Keating, Peter K. Koch, Carina Randløv, Matthias Reinmuth, J&K (Janne Schäfer & Kristine Agergaard), Romana Schmalisch, UNWETTER, Jorinde Voigt, Bettina Weiß

„Keliauju jau beveik dvidešimt aštuonerius metus ieškodama naujų vietų arba iš naujo aplankydama senas mielas vietas. Kelionės vedė mane per priešistorines suakmenėjusias lygumas į nebeveikiančias, žvaigždes siekiančias laboratorijas, iš salynų pakraščių – į urbanistines ateities vizijas praeityje. Kartkartėmis ieškodavau kelionės draugo, kartais aplinkybės mane suvesdavo su kitais, bet mano žurnalas visuomet kilo iš vieno ir to paties šaltinio – tai mano patirties dokumentas.“
Katie Jane, 2006 m. lapkritis

Čia pirmą kartą surinktos ištraukos iš legendinės keliautojos Katie Jane kelionių žurnalo. Pirmame antologijos puslapyje įrašyta Katie Jane dedikacija ir padėka Italo Calvino ir Marco Polo. Nuo 2006 m. lapkričio 17 d. iki 2007 m. sausio 7 d. visi Vilniaus Šiuolaikinio meno centro lankytojai gavo pirmąjį pasakojimų iš kelionių žurnalo tomą, kuriame ras šešiolikos jaunų menininkų, šiuo metu veikiančių Berlyno meno erdvėje, kūrybą. Menininkų darbų spektras – nuo epo ir fantastikos iki tyrimų politizavimo refleksijos, nuo abstrakčių nuotykio akimirkų iki veiksmų ir įvykių, suaktyvinančių erdvę ir žaidžiančių su keliavimo ir kelionės aprašymo realiu laiku elementais.

Pasakojimai pradedami Stefanie Bhüler vėjo pustomu, pajuodusiu Farn ir tęsiami Bettinos Weiß peizažais, trikdančiais ryškiomis kramtomos gumos spalvomis, paskui pasisukinėjama po Davido Keatingo Globalaus kaimo idiotą, pokolonijinę Peggy Buth kūrybą, Franzo Höfnerio & Harry Sachso sukurtus paralelinius bičių pasaulius, Stephano Kaluzos sukurtą Reino portretą, J&K (Janne Schäfer & Kristine Agergaard) pateiktus fotografinius Auksinio delfino kulto įrodymus, Filipos César užfiksuotą Auros momentą, Matthiaso Reinmutho gamtos ekstraktą, Romanos Schmalisch filmą Kalnas (Der Berg) ir Oliverio van den Bergo introspekcinį žvaigždžių projektorių.

Specialiai parodai sukurti kūriniai – Heikes Gallmeier perspektyvinis nuotykis, Carinos Randløv iš balionų sudarytos planetos, Peterio K. Kocho sprogstanti tapyba-reljefas ant sienos, taip pat Jorindes Voigt refleksija apie bučiavimąsi tarp Berlyno ir Vilniaus.

Įpusėjus kelionę atsirado laiko poilsiui ir apmąstymams, užkandžiams ir pokalbiams UNWETTER diskursyviame piknike. Parodos metu galėjote ateiti į svečius ir sutikti svečius patys UNWETTER satelitiniame piknike, kuris vyko bendradarbiaujant su ŠMC TV. Susitikimo vieta – ŠMC fojė 2006m lapkričio 26, sekmadienį, 14.00 val.