Vienos dienos paroda kavinėje Cadets de Gascogne, Kr. Barona g. 52 Rygoje

Kažkada vienam draugui šovė į galvą mintis, kad galima visą vakarą praleisti spektaklių pertraukose. Pasibaigus pertraukai viename teatre, kai vėl prasideda spektaklis, galėtum susirasti kitą teatrą, kuriame vyktų kita petrauka. Galėtum tarsi aktorius scenoje pasirodyti teatro koridoriuose, fojė, kavinėje, pasisukioti tarp žiūrovų, bet ne per ilgai, kad nepavėluotum į trečiąjį, kuriame kaip tik baiginėtųsi dar vieno spektaklio dar vienas veiksmas. ŠMC renginys Rygoje bus kiek panašus į tokią kelionę: jis bus tarsi trumpa pauzė vienu metu daugybėje įvairių kūrinių ir istorijų, dauguma kurių nutiks, ar jau bus nutikę, kažkur kitur, kažkam kitam, kas šios Pertraukos metu irgi prisijungs prie žiūrovų.

Menininkai ir dalyviai: Gediminas G. Akstinas, Chiara Fumai, Auridas Gajauskas, Antanas Gerlikas, Goldin+Senneby, Laura Kaminskaitė, Karl Larsson, Monika Lipchitz, Miegalius, Olof Olsson, Marija Olšauskaitė, Gerda Paliušytė, Jurgis Paškevičius, The Oceans Academy of Arts.

Pristatymas įgyvendintas projekto Survival Kit rėmuose su Europos Sąjungos programos Culture 2007–2013 parama. Festivalio Survival Kit organizatorius – Latvijos šiuolaikinio meno centras. Kavinę Cadets de Gascogne reginiui maloniai sutiko paskolinti Bernard Larané. Dėkui Latvijos Nacionalinei operai, Nacionaliniam, Naujajam Rygos ir Dailes teatrams už bendradarbiavimą renginat informacinę projekto kampaniją; Latvijos nacionaliniam dailės bei Romano Suta ir Aleksandros Belcovos muziejams (ypač Marai Lacei, Ivetai Derkusovai ir Baibai Vanagai), Eitvydui Doškui, Super 8 Picnic in a Hand, Viliui Mačiulskiui, Gintautui Trimakui ir Inesei Bobkovai – už bendradarbiavimą kuriant Antano Gerliko filmą. Egijai Inzulei, Zanei Onckulei, Raimundui Malašauskui, Valentinui Klimašauskui, Kasparui Groševui, Lāsmai Ēķei, Algimantui Muzikevičiui – ačiū už pagalbą ir puikias nuorodas.

PROGRAMA

Iliustracija puslapio viršuje: Latvijos nacionalinis dailės muziejus filmuojant Antano Gerliko Pasivaikščiojimą. Fotografas – Gediminas G. Akstinas

Nuotraukos galerijoje (fotografė Rasa Juškevičiūtė):

Marijos Olšauskaitės performansas Dienos trukmės interliudas (su Mārcis Miķelsons, Austris Apenis, Māris Evelons, Mikus Runka, Krišjānis Rērihs ir Kārlis Rērihs)

The Oceans Academy of Arts instaliacijos Francis Ponge fragmentas

Monikos Lipchitz kūrinio Kartą sutikau kolekcionierių fragmentas

Chiaros Fumai performansas Instrukcija Nr. 12 (su Annie Jones, Rūta Junevičiūte, Monika Lipchitz, Anonimiška opiumo mėgėja ir Cezarės Pietroiusti kūriniu)

Karlo Larssono instaliacijos Paroda apie kelis dalykus iš karto ir/arba Šeši personažai, ieškantys žiūrovo fragmentas

Gedimino G. Akstino, Gerdos Paliušytės ir Jurgio Paškevičiaus instaliacijos Cabinet noir fragmentas

Olofo Olssono performanso Red Alert! Pokalbių šou ties katastrofos slenksčiu plakatas

Aurido Gajausko kūrinio Šventas skaitymo elementas fragmentas (su Ryčiu Saladžium)

Lauros Kaminskaitės instaliacijos Be pavadinimo (keturos sienos ir paroda) ir Sugar Entertainment