Vladimiras Tarasovas išgarsėjo grodamas Ganelino, Tarasovo ir Čekasino trio kaip laisvojo džiazo stiliaus muzikantas perkusininkas, o jo solinė muzika taip pat įvertinta visame pasaulyje. V. Tarasovo muzikos erdviškumas, materialumas, vizualumas (kaip ir draugystė su Maskvos underground menininkais, tokiais kaip Ilja Kabakovas) atvedė jį į šiuolaikinio meno sritį. Nuo 1990-ųjų Tarasovas kuria instaliacijas, kuriose dominuoja garsas. Žiūrovai veikiausiai dar atsimena Šiuolaikinio meno centre 1994 m. rodytą „Vandens muziką“, neabejotinai įėjusią į Lietuvos šiuolaikinio meno istoriją.

Parodoje „Inside Out“ V. Tarasovas pristatė Lietuvoje dar nerodytą kūrinį. Penkios didžiulės vaizdo projekcijos leido žiūrovui priartėti prie momento, kuomet išgaunamas garsas, išvysti prisilietimą, per kurį atsiranda mušamųjų instrumentų muzika. Štai ką apie šį darbą pasakoja pats menininkas: „Indijoje mačiau, kaip audžiami kilimai. Bežiūrint rasdavosi nuostabiausi piešiniai. Audėjo, už kurio nugaros stovėjau, rankų ir kojų judesiai man priminė būgnininką, kuriantį ornamentą iš garsų. Būgnininką, kurio kiekviena ranka ir koja groja kitu instrumentu, tačiau visos partijos susijusios nematomomis gijomis. Nebesuprasi – instrumentas suauga su kūnu ar kūnas ištirpsta garse ir virsta instrumentu, renkančiu garus ir audžiančiu iš jų ornamentą. Šioje instaliacijoje matome būtent tą garso energetikos prisilietimo momentą, tą „inside out“. Todėl ir pavadinimas toks – „išvirkščiai“.[1] V. Tarasovo instaliacija prie įprasto klausymosi pridedėjo galimybę pamatyti muziką – tarsi įlįsti į jos vidų ir įsigilinti į garso atsiradimo procesą, pažinti fizines ir erdvines garso dimensijas.

Parodos atidarymo renginiai vyko 2008m. birželio 6 d., penktadienį

Spaudos konferencija: 17:00
Trijų garso meno parodų atidarymai: 18:00
Performansas/albumo pristatymas Building Transmissions vs Jean Marten ir koncertas White Circle Crime Club: 19:00 ŠMC 2-o aukšto kiemelyje
Vakarėlis Viva Ars Viva! (didžėjaus menininkai Florian Hecker, Kris Delacourt, Jochem vanden Ecker): 22:00 Vasaros terasoje (Vilniaus mokytojų namų kiemelis)

[1] Citata iš naujai išleistos knygos Vladimiras Tarasovas: tarp garso ir vaizdo, sudarė Tautvydas Bajarkevičius, Vilnius: baltos lankos, 2008, p. 83