2014 m. lapkričio 27 d., 18:00 ŠMC skaitykloje

Aš regiu šiuos gražius veidus.

Marnie Slater nėra „Restrospective“ pasakotoja ir Romas Zabarauskas nėra B, geriausias draugas. Jie nėra ir Tapytojas, Užsienio Tapytojas ar Tirolio Tapytojas. Marnie nėra Bičiulis, o Romas – ne Lotynų mylimasis. Nei vienas iš jų nėra Sekretorius, Muziejaus prižiūrėtojas ar Drakula. Bet jie abu skaitys šias ir kitas eilutes visiems gražiems veidams susirinkusiems ŠMC skaitykloje.

Mums buvo duota poperio kai skubėdamas B tarė žmonėms: „Leiskit man būti atviram su Jumis, tai labai svarbu“. Kai atėjo mano eilė jo klausytis, aš švelniai pabučiavau jam į skruostą. Pastebėjau, jog nuo terasos aš galiu matyti tik savo namų langą su paliktomis šviesomis jame. Prieš grįždamas namo ir springdamas juoku aš ėmiau cituoti Drakulą,: „Aš toks laimingas, kad esu laukiamas šioje šventiškoje nuotaikoje. Tai nuostabu, nuostabu nuostabu !”

„Retrospective” yra komiškas mokslinės fantastikos skaitalas apie gėjiškumą ir meno pasaulį. Joje vyksta nuolatiniai retour-au-passé į šiuolaikinės tapybos kontekstus ir kartais vis pamojuojama gražiausiems planetos homoseksualams. Gėrėdamasis kitoniškumu, atidus skaitytojas knygoje gali sekti klerką iš „Skulptūrų šalies“, susitinkantį visus gražius veidus: Tapytoją, Užsienio ir Tirolio Tapytojus bei kitus personažus, besidominčius menais ir svaigalais. „Retrospective“ taip pat publikuojama „Thumbs-Up“ – paviršutiniška homoseksualumo normalizavimo analizė; „Why Homos Are Better“ – dviejų dalių tiriamojo pobūdžio žurnalistikos šedevras, pirmiausiai pasirodęs B. Boofy ir William Bonifay redaguotame zine „Agony 2“ (apie 1988-93); Jurgeno Otso piešinys; Césario Segarros fotografija ir Lars Laumanno eilės.

Renginys vyks anglų kalba.

Alberto García del Castillo (g. 1988 Guadalajaroje, Ispanijoje) – Latino gėjūkštis – yra kuratorius ir rašytojas šiuo metu gyvenantis Briuselyje ir dirbantis su „Buenos Tiempos, Int“. Jis yra dirbęs kuratoriumi projektų erdvėje „Komplot“ (Briuselis) ir nuo 2011 m. yra vienas žurnalo „YEAR“ redaktorių.

Marnie Slater (g. 1980, Velingtone, Naujojoje Zelandijoje) yra menininkė ir rašytoja gyvenanti Briuselyje. Greta individualios praktikos, Marnie yra viena ketvirtoji menininkų kolektyvo „All the Cunning Stunts“, dalis „Buenos Tiempos Int“ ir kelių knygų redaktorė.

Romas Zabarauskas (b. 1990) yra kino režisierius gyvenantis Vilnius. Jo filmai: „Porno Melodrama“ (30 min., premjera įvyko 2011 m. Berlinalėje) ir „Streikas“ (79 min., premjera įvyko 2013 m. Maskvos filmų festivalyje) analizuoja homofobijos, neo-nacionalizmo bei korupcijos temas.

„Retrospective“ buvo išleista leidyklos „Shelter Press“. Daugiau skaityti ir įsigyti knygos kopiją galima čia: http://www.shelter-press.com/052-Alberto-Garcia-del-Castillo-Retrospective