Vasario 14 d., penktadienį, 18:00

Miesto konkurencingumas ir gyvenimo kokybė – vienos svarbiausių temų, kalbant apie ekonominį miesto efektyvumą ir patrauklumą. Renkantis miestą keliami vis aukštesni reikalavimai atitinkamiems gyvenimo būdo poreikiams patenkinti: miestai turi būti patogūs, patrauklūs ir dinamiški.

Vienas pagrindinių elementų, leidžiančių Vilniui konkuruoti su kitais Europos miestais – tai jo viešosios erdvės ir žalioji infrastruktūra. Kaip panaudoti esamą potencialą? Kaip suplanuoti efektyvią strategiją, kuri būtų lengvai įgyvendinama? Ko reikia, kad viešosios erdvės taptų patrauklesnės ir gausiau naudojamos?
Į šiuos klausimus mėgins atsakyti Jungtinės Karalystės kraštovaizdžio architektė Alexandra Steed. Ji kalbės apie viešųjų erdvių kokybę, charakteristiką ir jų įtaką miesto konkurencingumui. Remdamasi savo patirtimi, ji pateiks Brazilijoje, Rusijoje bei Artimuosiuose Rytuose sukurtų strategijų įgyvendinimo pavydžius, naudingus planuojant Vilniaus miesto plėtrą.

Alexandra Steed pastaruosius 10 metų vadovavo tarptautinėms projektavimo įmonėms „Martha Schwartz Partners“ ir „AECOM Design“. A. Steed darbų portfelyje – projektai Jungtinėje Karalystėje, Azijoje, Brazilijoje, Rusijoje (Maskvoje) bei Artimuosiuose Rytuose sudarant Kataro strateginį viešųjų erdvų planą. Prieš tai ji dirbo Kanadoje, tvarių visuomenių plėtros tyrimų centre Britų Kolumbijos universitete bei Vankuverio Žaliųjų erdvių departamente, kūrė naujus ir tvarius miesto kraštovaizdžio infrastruktūros modelius.

Alexandros Steed paskaita priklauso renginių ciklui, kurį organizuoja „LSE alumni“ Lietuvoje kartu su „Baltijos vizijos grupe“. Praėjusiais metais viešėjęs garsus JK ekonomistas Howard Davies pateikė svarbių įžvalgų apie ES valstybių ekonominę situaciją po krizės. Šiais metais planuojama surengti dar keletą renginių su pasaulyje plačiai žinomais akademikais bei nuomonės formavimo lyderiais.

Renginys nemokamas, vyks anglų kalba

Daugiau informacijos: [email protected], www.archfondas.lt

Iliustracija iš 2012 metais vykusios visuomeninės iniciatyvos „Parkuok kitaip“