Gruodžio 14 d., šeštadienį, 18 val. ŠMC

Parodoje „Agentūra: Veikėjų kuriamas scenarijus“ Šiuolaikinio meno centre, Agentūra pristato intelektinės nuosavybės bylų archyvą ir spekuliuoja klausimu: „Kaip idėjos gali būti įtraukiamos į meno praktikas?“ Serijoje renginių Agentūra siūlo pasigilinti į kai kurias kontraversijas, pristatomas parodos viduje.

Asamblėjoje (Veikėjų kuriamas scenarijus) Agentūra iškviečia „Atvejį 001697 (Po 60-ies metų: Einant per rugius)”, kuris atspindi kontraversiją dėl knygos „Po 60-ies metų: Einant per rugius” tarp Džeromo Deivido Selindžerio ir švedų rašytojo Fredriko Coltingo.

2009 m. Coltingas parašė „Po 60-ies metų: Einant per rugius” naudodamas pseudonimą John David California. Knyga pasakoja istoriją apie septyniasdešimt šešerių metų veikėją, Poną C., gyvenantį pasaulyje, kuriame yra bevardis devyniasdešimtmetis autorius. Romane kuriama prielaida apie bevardį autorių, kuris yra apsėstas savo paties sukurto veikėjo ir dabar nori prikelti jį atgal į gyvenimą, kad galėtų jį nužudyti. Teisme J. D. Selindžeris tvirtino, kad Coltingo romanas „Po 60-ies metų: Einant per rugius” yra jo parašyto romano “Rugiuose prie bedugnės” (1951) tęsinys, ir kad veikėjas Ponas C. yra kėsinimasis į veikėją Holdeną Kolfildą. Teismo byloje „Selindžeris vs. Coltingas“ Jungtinių Valstijų Apygardos teismo Niujorke teisėjas Battsas dvejojo, ar Coltingas pasinaudojo personažo Holdeno Kolfildo idėja ar išraiška.

Gruodžio 14 d. 18 val. „Atvejis 001697 (Po 60-ies metų: Einant per rugius)” sušauks asamblėją paliudyti. Agentūra kviečia susirinkti aplink smalsumą keliančią bylą ir išgirsti skirtingų respondentų nuomones. Tam bus sukviesti svečiai, skirtingų profesijų atstovai – literatūros kritikė dr. Rūta Šlapkauskaitė, rašytojas dr. Rimas Užgiris, teisės prof. Mindaugas Kiškis, aktorius Ainis Storpirštis ir psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.

Renginys vyks anglų kalba.