Paveikslėlis iš filmo

2021 m. lapkričio 6 d., 18:00, ŠMC kino salėje
Barry Doupé, „Išsiblaškiusi mėlynė“, 2019, 273 min

Kompiuterinės animacijos filmo „Išsiblaškiusi mėlynė“ siužetas lydi performanso atlikėjų grupę per poetinių susidūrimų virtinę.

Filme vyriškumo tropai yra išardomi ir performuojami į ryšį tarp vyriško seksualumo ir žmogiško mirties troškimo. Kūnas, žiaurumas ir humoras pateikiami platesniame buvimo „niekuo” ir „kažkuo” kontekste, sujungiant įtampą tarp įkūnyto nerimo ir prigimties žiaurumo.

***Filmas yra skirtas N-18 auditorijai, jame rodomos animacinės sekso ir smurto scenos.

BARRY DOUPÉ (g. 1982, Viktorija, Kanada) yra Vankuveryje gyvenantis menininkas, daugiausiai dirbantis kompiuterinės animacijos srityje. Jo filmuose naudojami iš pasąmonės kylantys vaizdiniai ir kalba, vystomi per rašymo pratimus ir automatinį piešimą. Jis dažnai kuria aplinkas, kuriose personažų saviraiška ar veiksmai susiduria su trikdžiais bei tampa komiškais, žiauriais ir poetiškais reginiais. Doupé filmai buvo pristatyti Kanadoje ir už jos ribų: Ann Arbor filmų festivalyje, Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje, Anthology Film Archives Niujorke, Liono šiuolaikinio meno muziejuje, Pleasure Dome Toronte, MOCCA Toronte, Whitechapel galerijoje Londone, Pompidou centre Paryžiuje, Vankuverio meno galerijoje, Tate Modern Londone. Jis taip pat kuria muziką, performansus, skulptūras, tekstus ir skaitmeninio vaizdo kūrinius. Nuo 2003 m. yra The Lions kolaboratyvaus piešimo grupės narys kartu su Tasha Brotherton, Matthew Brown, Collin Johanson, and James Whitman.