Gegužės 13 d., antradienį, 18 val., ŠMC skaitykloje

Kviečiame jus į Dainiaus Liškevičiaus knygos ir projekto 56-ojoje Venecijos bienalėje „Muziejus“ pristatymą. Lietuvių ir anglų kalbomis išleistoje knygoje į 1,4 kg kvadratą sugulė 400 kg „Muziejaus“ projekto!

Knygos pristatymo metu Liškevičius rodys 10-ies minučių filmą „Laisvalaikis“, o vėliau įsitrauks į diskusiją su menotyrininkais Agne Narušyte, Ernestu Parulskiu ir Linara Dovydaityte bei Lietuvos paviljono Venecijoje kuratoriumi Vytautu Michelkevičiumi ir režisieriumi Oskaru Koršunovu, kurio spektakliui „Miranda“ scenografiją sukūrė Liškevičius, inspiruotas „Muziejaus“.

Knygos sudarytojai – Liškevičius ir Narušytė, leidėjas – „Kitos knygos“, o dizainą kūrė Laura Grigaliūnaitė.

Pasak menotyrininkės Narušytės, knygoje dekonstruojami sovietinės okupacijos laikotarpiu įsigalėję Lietuvos meno istorijos mitai: „Į šią knygą sudėti menininko kūriniai, fotografijos, surinkti sovietmečio daiktai, leidiniai bei kiti dokumentai primena tą sudėtingą laiką ir leidžia pajausti šiuos artefaktus pagaminusios kultūros kūrybinę galią. Istoriniai įvykiai, žinios apie meną ir daiktuose glūdinti atmintis susipina tos kultūrinės terpės paveikto kūrėjo vaizduotėje. Į jo pasakojimą apie tris neaiškias revoliucines asmenybes, kurių protesto aktuose menininkas užčiuopia avangardinio meno užuomazgas, įsiterpia keliaujantis J. P. Sartre‘as ir pankrokas“.

Liškevičiaus projektas „Muziejus“ atstovaus Lietuvą 2015 metų Venecijos meno bienalėje. Projektą pristatys Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos komanda (dr. Vytautas Michelkevičius, Rasa Antanavičiūtė ir Daina Pupkevičiūtė). Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.