Rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, 20 val., pradžia ŠMC fojė

„<…> Kas nutiko menininko kūnui šiandien, kai meninio kūrinio produkcija atsiskyrė nuo fizinio gamybos proceso? Kaip šiomis sąlygomis mes įkūnijame erdvę? Kaip menininko kūnas gali pažadinti ir aktyvuoti aplinką joje veikdamas?“

MANYSILENCES – tai vieno vakaro įvykis, apjungiantis fotografo Davido Bergé dalyvavimą Šiuolaikinio meno centro rezidencijų programoje ir menininkės Aurelijos Maknytės projekte „Savaitė“ bei jo ankstesnių kūrinių versijas, kurias pasufleravo Vilniaus urbanistinio konteksto ir menininkės buto erdvės. Bergé vakaro pasiūlymas – menininkų drauge vedamas turas. Tai tylių grupinių pasivaikščiojimų (Walk Pieces) serijos (nuo 2008 m.) tąsa, kuria siekiama sustiprinti dabarties momento išgyvenimą. Maršrutas prasidės Šiuolaikinio meno centro pastate ir tęsis jo kaimynystėje. Vienos pagrindinių turo traukos zonų – foto-instaliacijos „Keip Kodo kilpa“ (The Cape Cod Loop, 2014 ) bei „Kelionės kompozicija“ (Voyage Piece, 2014), kurių išeities taškas yra miesto taktiliškumo patyrimas.

David Bergé (g. 1983) šiuo metu gyvena ir kuria Briuselyje. Menininkas tyrinėja fotografijos, performanso ir architektūros medijų susidūrimus, ypatingą dėmesį skirdamas architektūros medžiagiškumui ir kūno santykiui su miesto erdvėmis. Pastaruoju metu Bergé kuria pasivaikščiojimus, fotografines instaliacijas ir paskaitas-performansus. Menininko darbai buvo rodyti šiuolaikinio meno fonde SALT Stambule (2011), projektų erdvėje „Maison Particulière“ Briuselyje (2014) ir kitur. Bendradarbiaudamas su įvairiais menininkais ir kuratoriais, Bergé savo kūrinius taip pat pristatė Modernaus meno muziejuje MoMA Niujorke (2013), galerijoje „Etablissement d’en Face“ Briuselyje (2014) bei kunsthalėje „Extra City“ Antverpene (2015). Nuo 2013 m. Bergé dėsto pomagistrinių performanso ir scenografijos studijų programoje „a.pass“ Briuselyje.

Aurelija Maknytė (g.1969) gyvena ir dirba Vilniuje. Nuo 2005 m. ji tęsia projektą „Savaitė“, kurio metu menininkė savaitei duoda savo buto raktus bei atskirą kambarį kokiam nors svečiui ir šį laikotarpį leidžia jam diktuoti savas taisykles.

Remėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Vlaamse GemeenschapsCommissie
Renginio trukmė apie 2 val.
Dėkojame Virginijai Januškevičiūtei, Rūtai Junevičiūtei ir Justinai Zubaitei

Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome registruotis el. paštu: [email protected] arba telefonu +37069907169