Kaip užtikrintai jaučiatės naršydami internete? Ar tikrai galite atskirti tiesą nuo gudriai užmaskuoto melo?

DebunkEU.org kviečia didinti atsparumą klaidinančiam ir melagingam turiniui internete, išbandyti savo informacinio raštingumo žinias bei įgyti naujų! Renginį pradėsime trumpu dezinformacijos įvadu. Sužinosime kas, kaip ir kokiu tikslu ją skleidžia ir poveikį tai gali sukelti. Susipažinę su sąvokomis, patys pabandysime pabūti interneto troliais kurdami melagingas žinutes. Taip „Bad News Game“ žaidimo pagalba analizuosime galimą dezinformacijos poveikį.

APIE DEBUNKEU.ORG:

DebunkEU.org yra nepriklausomas tyrimų centras ir nevyriausybinė organizacija, analizuojanti dezinformaciją bei vykdanti medijų raštingumo kampanijas. DebunkEU.org vykdo žalingo ir klaidinančio turinio tyrimus Baltijos šalyse ir Lenkijoje, taip pat bendradarbiauja su organizacijomis Šiaurės Makedonijoje ir Jungtinėse Valstijose.

DebunkEU.org analitikų komanda per metus parengia daugiau nei 100 ataskaitų apie dezinformaciją, susijusią su tendencijomis Baltijos regione bei Lenkijoje, melagingas naujienas apie COVID-19, NATO, bei Astravo AE. DebunkEU.org taip pat stebėjo informacinį lauką 2020 Lietuvos Seimo rinkimų metu.