Lapkričio 22 d., antradienį, 18 val., kviečiame į renginį „Atminčių asamblėja“, kurį inicijuoja parodoje „JCDecaux premija: Galimybių bangos“ dalyvaujantis jungtinis menininkų ir tyrėjų kolektyvas „Paveldo institutas“. Parodoje „Paveldo institutas“ pristato kūrinį-skaitmeninę talpyklą „Sąsaja“, sudarytą tyrinėjant vienos svarbiausių atminties institucijų regione – Kauno apskrities viešosios bibliotekos – atvejį. Biblioteka, išgyvenanti jautrų pereinamąjį renovacijos laikotarpį, veikia kaip nuolat kintančios, efemeriškos miesto atminties simbolis ir palanki terpė tirti archyvavimo procesus, reaktyvuoti žinias. „Paveldo instituto“ kūrybinėje praktikoje duomenų rinkimas pasitelkiamas kaip meninės raiškos priemonė. 

Vienam vakarui ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg.) įsikursianti „Atminčių asamblėja“ pristatys tris pranešimus bei kvies aptarti individualias ir kolektyvines atmintis, jų saugojimo technologijas, atsiminimų legitimumo bei normatyvumo problematikas.

 

Pranešėjai:

JURGA JONUTYTĖ Atmintis kaip galia ir pozicija

Jonutytė, Vytauto Didžiojo universiteto Kultūros tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, šiuo metu atlieka tyrimą, siejantį sakytinius gyvenimo pasakojimus ir filosofines tapatybės teorijas. Nuo 2006 metų Jonutytė tiria sakytinius auto naratyvus, dėsto su filosofine naratologija ir atminties teorijomis susijusias disciplinas.

VILIUS DRANSEIKA Atsiminimai, kuriais netikiu

Dranseika yra filosofas, dirbantis Krokuvos Jogailos ir Vilniaus universitetuose. Jo tyrimai apima platų temų spektrą ties filosofijos, psichologijos ir antropologijos sandūra – nuo atminties iki mirties, ir nuo asmens tapatybės iki socialinių normų.

GYTIS DOVYDAITIS Duomenų centrai ir planetinė išmintis

Dovydaitis yra doktorantas, tyrinėjantis interneto erdviškumą ir internetinį meną. Jis taip pat yra medijų specialistas, meno ir rinkodaros projektų kūrybinis direktorius, dėsto Vytauto Didžiojo universitete ir Estijos menų akademijoje. Šiuo metu Dovydaitis dirba prie keleto meninių dirbtinio intelekto bei programinės įrangos projektų ir daugybės paskaitų, kuriose kartu su studentais gilinasi į interneto kultūrą, šiuolaikinį bei medijų menus, technologijų filosofiją, kūrybiškumą ir rinkodarą.

Šis susitikimas yra vienas iš parodos „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“ renginių. Paroda veikia iki lapkričio 26 d. Dailininkų sąjungos galerijoje.

 

Renginys nemokamas ir vyks lietuvių kalba

Vaizdas: „Paveldo instituto“ kūrinio „Sąsaja“ ištrauka