Ekskursijų datos:
Lapkričio 16 d. (trečiadienis) 18 val.
Lapkričio 24 d. (ketvirtadienis) 18 val. 

Reikalinga registracija

Kviečiame į nemokamas ekskursijas parodoje „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“ su kuratoriais  Milda Dainovskyte ir Vyteniu Buroku. Ekskursijos metu susipažinsite su konkurso būdu atrinktų penkių pradedančiųjų menininkų ir kolektyvų kūriniais bei gvildenamomis temomis.

Šiais metais paroda pristatoma Dailininkų sąjungos galerijos erdvėse, įsikūrusiose Šiuolaikinio meno centro kaimynystėje. Čia jau ne vieną dešimtmetį veikiančiame salone-galerijoje eksponuojami vizualaus ir taikomojo meno kūriniai. Kintančios paskirtys, rudimentais virtę įrankiai ir archajiškos praktikos atgimsta kaip save pačius bei aplinką narstantys kritiniai amatai.

Grubios ir glotnios tekstūros, atviri dialogai, raktų pakabukai, apdulkėję, briaunomis su lėkšte susijungiantys vamzdžiai, trupiniai smėlyje, stalo kampas: save keičiančios prasmės ir paskirtys atgimsta virsta siluetais – trapiais bei pulsuojančiais. Menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas.

Šių metų parodos dalyviai: Morta Jonynaitė, Anton Karyuk, Rokas Janušonis, „allsofeatherlightseven“ (Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas), „Paveldo institutas“ (Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė, Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė).

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, siekiantis skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. „JCDecaux“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą.

Paroda veiks iki lapkričio 26 d. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) galerijoje Vokiečių g. 2, Vilnius

Vaizdas: Dainiaus Putino nuotrauka iš parodos atidarymo