2022 m. vasario 11 d.
19:00, ŠMC kino salė

Šiuolaikinio meno centras ir Tarptautinės Rygos šiuolaikinio meno bienalės (RIBOCA) organizatoriai kviečia į 2020 m. vykusios  RIBOCA2 bienalės metu sukurto vaidybinio filmo „and suddenly it all blossoms“ (liet. „ir staiga visa tai pražysta“) peržiūrą. Prieš filmo peržiūrą RIBOCA komanda pristatys filmą ir artėjančią RIBOCA3 parodą, kurios atidarymas planuojamas 2022 m. vasarą.

APIE FILMĄ „AND SUDDENLY IT ALL BLOSSOMS“

2020 m. kovą, likus vos kelioms savaitėms iki atidarymo, vieno didžiausių šiuolaikinio meno renginių Pabaltyje RIBOCA2 planus staiga sustabdė spartus COVID-19 plitimas. Dėl pasikeitusių aplinkybių ir numatydama, kad bus sustabdyti vieši renginiai, vyriausioji bienalės kuratorė Rebecca Lamarche-Vadel transformavo RIBOCA2 į filmavimo aikštelę, parodą paversdama vaidybiniu filmu.

RIBOCA2 filmas „and suddenly it all blossoms“ buvo kuriamas skubiai ieškant alternatyvių perspektyvų ir pasiūlymų, susijusių su žmonijos populiacijos augimu, plėtra bei vartojimo manija. Tarp 46 parodos dalyvių buvo ir Lietuvos menininkai Eglė Budvytytė, Ieva Krish, Lina Lapelytė ir Mantas Petraitis, Augustinas Serapinas bei Anastasia Sosunova, pristatę specialiai bienalei sukurtus darbus. Menininkų kūriniai buvo eksponuojami apleistoje, ikoniškoje Rygos Andrejsalos pramoninėje erdvėje. Paroda buvo siekiama iš naujo įsivaizduoti, kaip žmonės gali gyventi šiame pasaulyje ir kaip kurti sąmoningus bei įtraukius santykius su nykstančia planeta.

Filmas „and suddenly it all blossoms“ buvo nufilmuotas per tris bienalės veikimo savaites. Nuo 2021 m. rugsėjo mėn. filmą kurį laiką buvo galima pasižiūrėti internete, jis taip pat pristatytas Londone, Berlyne, Paryžiuje, Maskvoje, Bazelyje, Rygoje ir Atėnuose.