ŠMC skaitykloje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius, įėjimas iš Pasažo skg.)

Gegužės 27 d. rašytojai ir kritikai turės galimybę individualiai susitikti su kultūros ir meno leidinių redaktorėmis, rašytojomis: Monika Krikštopaityte („7 meno dienos), Kotryna Lingiene („Kaunas pilnas kultūros) ir Lina Laura Švedaite (Literatūra ir menas). Susitikimai vyks Šiuolaikinio meno centro skaitykloje.

Tai proga redaktorės akiai parodyti savo tekstą: pirmąjį baigtą rašyti straipsnį ar įpusėtą veikalą apie kultūros reiškinius; parodos apžvalgą, kuri „nesirašo, ar interviu, kuris „nesiredaguoja. O galbūt norisi  drauge su viena ar kita redaktore aptarti savo geriausius tekstus, kuriems norisi naujo požiūrio ar kuriuos norisi publikuoti redaktorės vedamame leidinyje. Susitikimai leis rašytojams ir rašytojoms ne tik prisistatyti, bet ir geriau pažinti konkrečių kultūros periodinių leidinių prioritetus ir kryptis.

Susitikimų skaičius ribotas, registruotis kviečiame iki gegužės 25 d., ketvirtadienio, vakaro užpildant formą.

Plačiau apie redaktores: 

MONIKA KRIKŠTOPAITYTĖ – meno kritikė, kuratorė. Nuo 2011 m. ji yra kultūros savaitraščio 7 meno dienos vyriausioji redaktorė. Vilniaus dailės akademijoje įgijo daktaro laipsnį atlikusi tyrimą apie autoportretų fenomeną Lietuvoje. Krikštopaitytė yra Tarptautinės meno kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos skyriaus, Lietuvos dailės istorikų draugijos, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Ji išleido keletą knygų: savo straipsnių rinkinį Atidarymai: Lietuvos dailės gyvenimo fragmentai 2005–2014 m. (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2014), pasakojimų knygą vaikams Kultūringa pelė Stasė, pristatančią pagrindinius šiuolaikinio meno raktinius žodžius (Modernaus meno centras, 2016), monografiją Konstantinas Bogdanas: Šviesioji nesėkmės pusė (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2018), sudarė moterų menininkių albumą Kiek gi galima laukti / What Took You so Long (Lewben Art Foundation, Lietuvos išeivijos dailės fondas, 2018).  

KOTRYNA LINGIENĖ yra kultūros žurnalistė, redaktorė, laisvai samdoma tekstų kūrėja. Architektūros istorijos ir teorijos studijas ji baigė jau dirbdama kultūros žurnale „Pravda“, vėliau bendradarbiavo su daug kitų kultūros ir gyvenimo būdo leidinių, nuo 2004 iki 2019 m. kūrė autorinį tinklaraštį apie elektroninės ir šiuolaikinės muzikos kultūrą. Nuo 2016 m. Kotryna Lingienė yra miesto kultūrą ir jos kūrėjus tyrinėjančio mėnesinio žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redaktorė. 2018 m. ji tapo LRT radijo laidos „Kultūros savaitė“ bendradarbe, netrukus – ir „LRT Klasika“ bendradarbe Kaune. Nuo 2021 m.  Lingienė yra ir Lietuvos kultūros instituto leidžiamo anglakalbio žurnalo „*as a journal“ vykdančioji redaktorė.

LINA LAURA ŠVEDAITĖ – kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausioji redaktorė, žurnalistė, dramaturgė. Kultūrinėje spaudoje nuolat publikuoja pokalbius su kultūros lauko dalyviais ir publicistinius straipsnius. Kaip dramaturgė yra prisidėjusi prie dokumentinių spektaklių „Šventė“ (rež. Kamilė Gudmonaitė) ir „Ekskursija“ (rež. Mantas Jančiauskas), dokumentinio radijo spektaklio „Viskas bus gerai“ (rež. Giedrė Kriaučionytė) ir kitų. Yra išleidusi dvi knygas – „Laiškai hipokampui“ („Balto“ leidybos namai, 2018) ir „Vilniaus sekretai“ (Slinktys, 2022). Švedaitę domina atmintis, dokumentika, visuomenės paribiai, mažiau eskaluojamos temos ir tarpdisciplininis požiūris į kultūrinius ir socialinius reiškinius.