Spalio 29 d., šeštadienį, 15 val. kviečiame į paskaitą-pokalbį Queer archyvavimas kaip į(si)galinimas ir meninė praktika“ ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg.). 

Paribiams pasmerktų žmonių istorijos ir lieka paribiuose. Tos istorijos prieštaringos, nesutampančios, o jų egzistavimą įprasmina bendra tyla ir paslaptis. Queer žmonių istorijos yra įstrigusios tarp nebuvimo ir buvimo. Tokiu būdu istorijos tampa queer ne tik todėl, kad yra apie queer žmones: jos tampa queer, kreivos, nes priešinasi bet kokiam apibendrinimui, sutraukimui į vieną pasakojimą, „ištiesinimui“.

Atsispirdami nuo „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“ pristatomo Antono Karyuko darbo „Vyrų pliažas“, paskaitoje-pokalbyje kalbėsimės apie egzistuojančias queer archyvavimo praktikas regione, dalinsimės teorinėmis ir praktinėmis žiniomis bei asmeninėmis patirtimis apie queer istoriją ir jos pristatymą kultūros ir meno lauke.

Paskaitoje-pokalbyje dalyvaus Lietuvos queer archyvo iniciatyvos „išgirsti”  kuratoriai Augustas Čičelis ir Viktorija Kolbešnikova. 

Šis pokalbis yra vienas iš parodos „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“ renginių. Paroda nuo spalio 28 d. veikia Dailininkų sąjungos galerijoje.

SVARBU: Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija.

Daugiau apie iniciatyvą: isgirsti.lt
Vaizdas: Antono Karyuko videokūrinio „Vyrų pliažas“ ištrauka.