Parodoje „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“ menininkas Joelis Aškinis tris kartus atliks savo performansą „Staccato ir laikant nugarą šypsena“, kuris kas kartą kinta reaguojant į ankstesnius pasirodymus.

Performansas atliekamas:

– spalio 27 d., penktadienį, 18 val.
– lapkričio 21 d., antradienį, 18 val.
– gruodžio 3 d., sekmadienį, 15 val.

Kurdamas performansą „Staccato ir laikant nugarą šypsena“ Joelis Aškinis pasitelkia įvairias plačiai paplitusias bendravimo ir informacijos pateikimo formas (ketvirčio fiskalinė ataskaita, ceremonija, neformalus pokalbis, knygos pristatymas ir kt.), būdingą terminologiją ir žargoną. Maišydamas išraiškas ir kalbėjimo formas, performanso metu menininkas pateikia informaciją, pasakojimus ir jų nuotrupas iš meno lauko. Šią medžiagą jis surinko iš skirtingų, bei tarpusavyje persipynusių šaltinių: parodų lankytojų pokalbių, atsitiktinių pašnekovų, kultūrinių leidinių, meno institucijų, dailės istorijos. Užfiksuotas vyraujančias ir alternatyvias nuomones, semantinius pasikartojimus, nuolankias ar kategoriškas reakcijas menininkas košia per subjektyvios interpretacijos sietą, supindamas nuomonių įvairovę ir būdus visa tai pristatyti. Vietoje aiškaus pasakojimo svarbiau tampa paties kūrinio laikas – momentas, kai atliekamas visa apimančios metapozicijos distiliavimo veiksmas.

Renginio vieta: NDG 3 aukštas, 5 salė

Renginio trukmė: 30 min.

Renginys nemokamas.

🟢🔴

Joelis Aškinis gyvena ir kuria Vilniuje. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Didžiąją autoriaus meninės praktikos dalį sudaro performanso žanras. Savo kūrinius Aškinis neretai įvardija jam asmeniškai priimtinesniu metaįvykio terminu. Kūriniuose menininkas siekia akcentuoti simbolių ir ženklų daugiasluoksniškumą, jų suvokimo variacijas ir iš šių semantinių neatitikimų kylantį esamo momento suaktyvėjimą.

🟢🔴

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams sukurti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kasmet savo simpatiją išreikšti kviečiami ir žiūrovai. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukusio projekto autoriui ar autorei suteikiama galimybė pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

Projekto organizatoriai:
Šiuolaikinio meno centras, „JCDecaux Lietuva“
Projekto partneris:
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba

Daugiau informacijos apie parodą: https://cac.lt/paroda/jcdecaux-premija-2023/

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). NDG darbo laikas: II–III 11–19 val., IV 12–20 val, V–VI 11–19 val., VII 11–17 val.