Birželio 5 d., trečiadienį, 19:30 ŠMC skaitykloje ir skulptūrų kieme

Pristatymo proga grafikos dizainerė ir žurnalo leidėja Julie Peeters skaitys paskaitą apie menininkų leidžiamų žurnalų istoriją ir kitus spausdinius bei pažintis, įkvėpusius BILL sukūrimą.

BILL yra foto-istorijų žurnalas. Siekiant neblaškomo vizualinio skaitymo, visi žurnale pasirodantys vaizdai spausdinami be lydinčiųjų tekstų. Žurnalą leidžia „Roma Publications“. Jį ofsetu spausdina vienuoliai Vokietijoje, o kiekvienas prisidedantis gali užimti po 16-a puslapių iš skirtingų popieriaus rūšių.

Antrajame BILL numeryje rodomi Lindos van Deursen, Gintaro Didžiapetrio, Jason Dodge, Hanso Holleino archyvo, Ingės Ketelers, Jocheno Lemperto, Raimundo Malašausko, Barto Juliaus Peterso / T L P S, Reto Schmid, Megan Francis Sullivan, Tadanori Yokoo ir Tadashi Kurahashi, Ann Woo, Jiajia Zhang ir RareBooksParis (reklamuotojo) darbai.

Renginyje dalyvaus žurnalo redaktorė ir dizainerė Julie Peeters, redaktorė Elena Narbutaitė ir vienas iš prisidėjusių menininkų Gintaras Didžiapetris.

Julie Peeters yra grafikos dizainerė, redaktorė ir pedagogė gyvenanti Briuselyje ir nuo 2006 m. turinti savo dizaino studiją. Peeters yra dirbusi su tokiais klientais kaip Wattis institutas, Pompidou centras, „Artspeak“ ir Miuncheno „Kunstverein“, kur ji taip pat redaguoja ir kuria dizainą kas ketvirtį metų išeinančių leidinių serijai. Ji yra sukūrusi knygų dizainą tokiems menininkams kaip Laure Prouvost, Karelas Martensas, Haegue Yang, Yuji Agematsu ir Silke Otto-Knapp. 2015 m. Leipcige jai įteiktas „Goldene Letter“ prizas. Peeters yra dėsčiusi grafinį dizainą Gerrito Rietveldo akademijoje Amsterdame, Karslrūjės HFG ir KASK konservatorijoje Gente.

Šis renginys yra Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaityklos renginių programos dalis. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Renginyje bus galima rasti gėrimų ir žurnalų.
Daugiau informacijos ir istorijų čia ir čia.