NERO paskaita: gruodžio 11 d., penktadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje
Skaitymo grupės susitikimas: gruodžio 12 d., šeštadienį, 14 val., ŠMC skaitykloje

Įėjimas nemokamas. Renginiai vyks anglų kalba. Registracija į skaitymo grupę: [email protected]

Belgų menininko Marcelio Broodthaerso kūrybą galima traktuoti kaip vieną pirmųjų post-medijinės praktikos pavyzdžių. Broodthaerso Un Voyage en Mer du Nord (1973-74) dėl savo tikslingo informacijos pertekliaus yra kūrinys, demonstruojantis, kad medijos yra esmiškai nestabilios ir neapibrėžiamos, o erdvė tarp kelių medijų niekada nėra vienmatė.

Šiandien, knygos idėja apskritai yra laisviau atsiejama nuo klasikinio knygos vaizdinio. Naujųjų technologijų ir medijų paplitimas pavertė knygą į kompleksišką kultūrinį objektą – dažną re-medijavimo atvejį. NERO agentūros atstovai – redaktorius Valerio Mannucci ir grafikos dizaineris Federico Antonini, apžvelgs kontraversiškus knygos pavidalo pavyzdžius, iliustruojančius re-medijavimo bei kitas būklės kismo sampratas.

NERO prasidėjo 2004 metais Romoje, kaip nemokamas kultūrinis žurnalas, bet kelių metų bėgyje virto į vieną geriausiai žinomų ir įtakingiausių institucijų Italijos meno scenoje. Tai agentūra, dirbanti kultūros ir vizualiųjų menų srityse įvairiuose sektoriuose bei formatuose, tokiuose kaip: leidyba, kultūros kritika ir tyrimai, konsultavimo paslaugos, grafikos ir knygų dizainas, renginių ir parodų kuravimas. Šias veiklas NERO traktuoja kaip vienas kitą papildančius įrankius, padedančius perteikti istorinės ir socialinės dabarties idėjas bei problemas. Vienas iš pagrindinių NERO tikslų yra peržengti disciplinų ribas ir apimti naujus, daugiaformačius tyrimo būdus bei reprezentacijos procesus.

Daugiau apie projektą „Knyga iš ateities“ skaitykite čia: http://www.cac.lt/lt/other/general/15/7918

Projektas „Knyga iš ateities“, inicijuotas Bilbao meno centro „Bulegoa z/b“, yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiamo projekto „Corpus“ dalis. Projekto pristatymą Vilniuje remia Lietuvos kultūros taryba. „Corpus“ yra tarptautinis institucijų tinklas, inicijuojantis ir prodiusuojantis performanso meno kūrinius. Tinkle dalyvauja institucijos „Bulegoa z/b“ , Bilbao; „ If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“, Amsterdamas; festivalis „Playground“ („STUK“ ir „ M“ muziejus“), Levenas; „Tate Modern“ muziejus, Londonas; „KW“ Šiuolaikinio meno institutas, Berlynas; ir Šiuolaikinio meno centras, Vilnius.