Paskaita: birželio 10 d., penktadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje
Skaitymo grupė: birželio 11 d., šeštadienį, 15 val. ŠMC skaitykloje

Martin Ebner ir Nicolas Siepen yra menininkai, 1995-1998 metais įkūrę ir kuravę kolektyvinę projektų erdvę Berlyne bei groję eksperimentinės muzikos projekte „Zigaretten Rauchen“. Tuo metu jie taip pat susidomėjo leidyba kaip menine praktika.
Martin Ebner kartu su Ariane Müller, Nikola Dietrich bei Henrik Olesen nuo 1998 m. dukart per metus leidžia žurnalą „STARSHIP“, kuriame publikuojami literatūros ir poezijos tekstai bei vizualiųjų menininkų kūriniai.
Nicolas Siepen tuo tarpu tapo vienu iš knygyno ir leidybos platformos „b_books“ įkūrėjų. „b_books“ leidžia knygas apie meno istoriją ir politiką, performanso meną, urbanizmą, queer ir filmų teoriją, aktyvizmą.

Paskaitoje Martin Ebner ir Nicolas Siepen kalbės apie galimus sąlyčio taškus tarp leidybos ir erdvinių bei socialinių ryšių, atsirandančių tarp vaizdų, tekstų ir leidinių. Skaitymo grupės susitikimo metu jie kvies dalyvius kartu skaityti ir aptarti rašytojo Haytamo El-Wardayʼaus tekstą „How to Disappear“. Šiame tekste, kurį pirmą kartą 2013 m. publikavo pelno nesiekianti leidybos iniciatyva „Kayfa ta“, kalbama apie porevoliucinį Kairo miestą. Tai – akustinių pratimų rinkinys, atskleidžiantis, kaip skaitytojas gali išnykti ir vėl atsirasti, tapti grupės nariu ir ją palikti, bei mokantis kitų naudingų įgūdžių. Tekstą lydi žodynėlis, sudarytas iš garsų, būdingų ir, atvirkščiai, nederamų Egipto viduriniosios klasės šeimose.

Renginiai vyks anglų kalba ir yra nemokami.
Į skaitymo grupės susitikimą kviečiame iš anksto registruotis el. paštu: [email protected]

Martin Ebner yra Berlyne gyvenantis menininkas, filmų kūrėjas, leidėjas, žurnalo „STARSHIP“ steigėjas bei redaktorius. Šiuo metu kartu su Berlyne gyvenančia menininke Kitty Kraus jis rengia parodą, kuri bus pristatyta Šiuolaikinio meno centre rugsėjo mėnesį.

Nicolas Siepen yra Berlyne gyvenantis menininkas, filmų kūrėjas, rašytojas ir leidėjas, žurnalų „A.N.Y.P.“ ir „Assembly International“ redaktorius, vienas iš tarptautinio „Performanso meno forumo“ (PAF) St-Ermé, Prancūzijoje įkūrėjų. Nuo 2009 m. jis dėsto vizualiųjų menų ir kino disciplinas Trumsės šiuolaikinio meno akademijoje Norvegijoje.

Haytam El-Warday yra Berlyne gyvenantis egiptiečių rašytojas, apysakų bei kitų literatūros kūrinių autorius, daugelio meno projektų Berlyne ir Kaire dalyvis. 2016 metais 46-ojoje „Berlinalėje“ jis pristatė knygą „The Hanging Garden of Sleep“ – literatūrinį sumanymą, kuriuo siekiama apmąstyti miegą trimis aspektais: identiteto, politikos ir kalbos. Jo tekstą „Natural Law“, išverstą į anglų kalbą, galima paskaityti „STARSHIP“ Nr.12.

Paskaitų, pristatymų, performansų ir skaitymų serija „Knyga iš ateities“, inicijuota Bilbao meno centro „Bulegoa z/b“, yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiamo projekto „Corpus“ (www.corpus-network.org) dalis. „Corpus“ yra tarptautinis institucijų tinklas, inicijuojantis ir prodiusuojantis performanso meno kūrinius. Tinkle dalyvaujančios institucijos: „Bulegoa z/b“ Bilbao, „If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution“ Amsterdame, festivalis „Playground“ („STUK“ ir „ M“ muziejus), Liovene, „Tate Modern“ muziejus Londone, „KW“ Šiuolaikinio meno institutas Berlyne ir Šiuolaikinio meno centras Vilniuje. Projekto pristatymą Vilniuje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.