Trečiadienį, sausio 25 d., 18:30 val. Šiuolaikinio meno centras kviečia jus į knygos „Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną“ pristatymą ŠMC skaitykloje, Aušros vartų g. 5 (įėjimas iš Pasažo skg.).

Knygą pristatys jos sudarytoja ŠMC kuratorė Asta Vaičiulytė, dailėtyrininkas ir kuratorius Edgaras Gerasimovičius, menininkės Aurelija Maknytė ir Ieva Rojūtė, pokalbį moderuos ŠMC skaityklos kuratorė Justina Zubaitė-Bundzė. 

Renginio metu galėsite įsigyti knygą su nuolaida. Ją taip pat jau galite rasti ŠMC elektroninėje parduotuvėje

 

APIE KNYGĄ

Per tą laiką, kai Lietuvoje gyvuoja šiuolaikinis menas, įvyko daug virsmų. Apie daugelį šio laikotarpio meno įvykių ir procesų jau kalbame kaip apie istoriją ir pradedame archyvuoti tai, kas dar visai neseniai buvo gyvas procesas. Drauge neapleidžia ir pokyčių nuojauta – o kas toliau? Tad žvilgsnis į praeitį ir dabartį šioje knygoje, įžodinant 30 metų laikotarpį charakterizuojančius įvykius, kūrybines praktikas, idėjas ir atradimus, yra ir siekis geriau įsivaizduoti ateitį. Šiam įžodinimui pasirinktas meno lauko daugiabalsiškumą turbūt geriausiai atskleidžiantis pokalbių formatas. 

30-yje knygos pokalbių susitinka 54 pašnekovai – skirtingų kūrybinių praktikų ir kartų atstovai: menininkai, menotyrininkai, kuratoriai, meno kritikai, rašytojai, filosofai ir kiti kūrėjai. Visi į knygą sudėti pokalbiai vyko 2020–2022 metais ir čia publikuojami pirmą kartą. Įvairūs, kaip ir jų kūrėjai, šie pokalbiai apima skirtingus pasakojimo būdus – ir neformalų bei asmenišką, ir istoriškai bei chronologiškai dokumentuojantį, ir šių jungtis bei variacijas. Lietuvos šiuolaikinio meno idėjos, praktikos ir reiškiniai apžvelgiami istoriniame ir dabarties kontekste, neišvengiamai fiksuojant ir pastarųjų metų įvykių – pandemijos, karo – paveiktą meno ir rūpimų klausimų lauką.