Penktadienį, liepos 15 d. 18 val. ŠMC skaitykloje

Šiuolaikinio meno centro skaitykla siūlo dvi naujas filosofijos knygas paplūdimiui: šį penktadienį abu autoriai pristatys vaizduotės temai skirtą „XII Baltijos trienalės“ išleistą pirmąją Kristupo Saboliaus knygą anglų kalba ir prieš keletą mėnesių MIT leidyklos (Bostonas, JAV) publikuotą JAV rašytojo Aarono Schusterio knygą, skirtą malonumo ir (ne)pasitenkinimo problematikai.

Aaron Schuster apie Kristupo Saboliaus knygą „Proteus and the Radical Imaginary“ („Protėjas ir radikalioji įsivaizduojamybė“): „Tai originalus ir laiku pasirodęs vaizduotės sampratos permąstymas santykyje su estetika ir šiuolaikiniu menu. Sabolius pradeda savo knygą humoristiniu pasakojimu apie aštuonioliktąjį mulos Nasredino kupranugarį – keistą perteklių, būtiną tam, kad veiktų realybė (šiuo konkrečiu atveju – kad išsispręstų matematinis tėvo palikimo galvosūkis), ir leidžiasi į diskusiją apie metafizinius, estetinius, politinius, fenomenologinius ir technologinius vaizduotės matmenis; jis nušviečia tiek sąvokos istoriją, tiek atlieka savo paties unikalią intervenciją į šiandienos debatus. (…) Teorines diskusijas pagyvina netikėtai įvairių kūrinių analizė, aprėpianti kino, meno, populiariosios kultūros ir teatro kontekstus, įskaitant Raimundo Malašausko parodas (Vilniuje surengtą parodą „Fotofinišas“ ir jungtinį Lietuvos ir Kipro paviljoną Venecijos bienalėje, „oO/Oo”), apatinius rūbus vagiančius gnomus iš „Pietų parko“ („South Park“), Michelangelo Antonionio filmą „Fotopadidinimas“ („Blow-Up“) ir avangardinius Romeo Castellucci spektaklius.

Tuo tarpu paties Aarono Schusterio knyga „The Trouble with Pleasure. Deleuze and Psychoanalysis“ („Malonumų vargai. Deleuze ir psichoanalizė“), pasak Freudo muziejaus Londone vadovo Dany’io Nobuso – tai „nuostabus, nors ir rūpesčių kupinas malonumas, kuris suteiks tiek peno skundams, kad jo pakaks metų metus“. „Sąmojinga ir išradinga Schusterio analizė atskleidžia iki šiol nepažintą [Gilles’į] Deleuze’ą: grynojo skundo kareivį, nepaguodžiamų aimanų šlovintoją, negatyvumo anapus neigimo filosofą,“ rašo filosofas Ray Brassier; „Aaron Schuster įkvėpia naujos gyvybės Deleuze’o santykiui su psichoanalize ir atskleidžia netikėtą sutapimą tarp Deleuze’o iškeltos geismo kaip to, kas gyvenime neišgyvenama sampratos ir [Jacques’o] Lacano apmąstymų apie potraukį kaip tai, kas mirtyje nėra mirtis.“ Knygos pasakojimas paliečia begalę temų ir kontekstų, nuo Spinozos iki komedijos, nuo šizofrenijos istorijos iki Tomo Manno ar Rusijos revoliucijos.

Plačiau apie Aarono Schusterio knygą skaitykite čia: https://mitpress.mit.edu/books/trouble-pleasure

Kristupo Saboliaus knygą į anglų kalbą vertė Tomas Čiučelis. Anglišką bei lenkišką šios knygos leidimus publikavo Šiuolaikinis meno centras drauge su „Bunkier Sztuki“ šiuolaikinio meno galerija Krokuvoje vienos iš „XII Baltijos trienalės“ parodų kontekste.

Renginys nemokamas. Pristatymas organizuojamas drauge su knygynu „[six chairs] BOOKS“. Dėl knygų įsigijimo kviečiame kreiptis į knygyną arba į Šiuolaikinio meno centrą.