Eglės Budvytytės parodos-performanso „Riedlenčių malda arba Kakta žemiau širdies“ ir „Naujojo Baltijos šokio festivalio“ kontekste Šiuolaikinio meno centras ir Lietuvos šokio informacijos centras kviečia registruotis į Benoît Lachambre’o kūrybinės dirbtuves „Kūnas, sąryšiai ir suvokimo matmenys“, vyksiančias „Menų spaustuvės“ III studijoje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius). Dirbtuvių prodiuseris – „Par B.Leux“.

Kūrybinių dirbtuvių laikas:
Gegužės 9 d., pirmadienį: 15–18 val.
Gegužės 10 d., antradienį: 16–19 val.
Gegužės 11 d., trečiadienį: 16–19 val.

Benoît Lachambre yra aktyvus šokio bendruomenės dalyvis nuo XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio. 1985-aisiais jis pirmąkart sužinojo apie „išlaisvinimo“ techniką, kinestetinę judesio sampratą, turėjusią daug įtakos vėlesnei jo praktikai ir paskatinusią atsidėti savo judesių ir jų kilmės tyrimui – siekti judesių autentiškumo išsivaduojant iš institucinių, primestų kūno praktikų. 1996 metais Monrealyje jis įkūrė savo šokio kompaniją „Par B.Leux“. „B.L.“ šiame pavadinime – tai paties Lachambre’o inicialai, o galūnė „eux“ (pranc. „jie“) žymi kitus drauge su juo kuriančius menininkus. Būtent bendradarbiavimas su kitais tapo vienu svarbiausių jo kūrybos instrumentų. Drauge su „Par B.Leux“ kompanija Lachambre’o kūrybinę platformą formuoja ir jo požiūrį į šokį puoselėja tokie choreografai ir menininkai kaip Boris Charmatz, Sasha Waltz, Marie Chouinard, Louise Lecavalier, Meg Stuart ir kompozitorius bei muzikantas Hahn Rowe.

„Par B.Leux“ organizuojamos edukacinės programos yra skirtos konkrečioms šokio technikoms, tokioms kaip „išlaisvinimas“, improvizacija, kompozicija ir kūno sąmoningumas. Per pastaruosius 15 metų surengta daugiau nei 60 kūrybinių dirbtuvių tokiose institucijose ir festivaliuose kaip Berlyno „Tanz Im August“, Vienos „ImPulsTanz“, Monrealio „Circuit Est“ ir „Usine C“, Briuselio „P.A.R.T.S“, Amsterdamo „SNDO“ ir Paryžiaus „Atelier de Paris – Carolyn Carlson“.

Vadovaudamasis sąryšingumo samprata ir kurdamas laikinas architektūrines kūnų ir erdvių kompozicijas, Benoît Lachambre siekia atkurti nuolatinės įtampos ir spaudimo suardytus santykius. Jo praktikos centre – siekis išlaisvinti kūną iš bet kokios politinės, sociokultūrinės ar estetinės hierarchijos redukuojant jį iki elementariausių energetinių, organinių ir suvokimo funkcijų. Mūsų sąmonė gali būti pakylėta per kūnų sąryšių dinamiką.

Vienas svarbiausių atramos taškų kūrybinėse dirbtuvėse „Kūnas, sąryšiai ir suvokimo matmenys“ – judesio konkrečioje erdvėje ir konkrečiu laiku, arba gyvos erdvės idėja. Tai kvietimas pasinerti į tyrimą, ieškant autentiškesnio ir gilesnio sąryšio tarp galimų ir potencialių kūnų. Dirbtuvių dalyviai bus kviečiami kvestionuoti ir reflektuoti pačią egzistenciją ir tai, kaip choreografijos kūrimo procese jie suvokia empatišką judesį.

Gilindamasis į somatikos sampratas ir svorių bei traukos jėgų paskirstymą, Benoît Lachambre kviečia iš naujo atrasti jausmų ir to, kas neišsakoma, choreografiją.

Dalyvių skaičius ribotas. Pirmenybė teikiama tiems, kurie gali dalyvauti visas tris dienas. Norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame registruotis adresu [email protected]

Nuotrauka: Elsa Okazaki