Šių metų sausio 19 d., sekmadienį, 12 val. „Rupert“ kviečia į rašytojos ir kuratorės, „Rupert“ edukacinės programos dalyvės Jacquelyn Davis kūrybines dirbtuves Šiuolaikinio meno centro skaitykloje.

„[…] Kelerius metus pragyvenusi svetur, neseniai apsilankiau tipiškame JAV muziejuje su nuolatine Amerikos meno ekspozicija. Pasijutau svetima ir sutrikusi – taip turbūt jaučiasi ateivis, nusileidęs naujoje planetoje. Dauguma vaizdų ir objektų rėksmingai skelbė kolonialistinius ir patriotinius pareiškimus, pasakojo apie nepailstančius užkariavimus ir tyrinėjimus. Kaip galima sąžiningai ir kūrybiškai interpretuoti vaizdus bei objektus, tiesiogiai susijusius su šalimi, nuo kurios esi skiriamas pilietybės, (ne)prisirišimo ar geografinio atstumo? […]”

Jacquelyn Davis kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose rašymas ir vertimas tampa įrankiais tiriant ryšį tarp istorinių Amerikos meno objektų ir artefaktų bei vietoje sukurtų tekstų: trumposios prozos, esė, apropriacijos, poezijos. Skirtingos rašymo formos, požiūriai ir technikos jungiamos su rašančiojo individualia patirtimi.
Dirbtuvių dalyviai „išvers“ vaizdus į tekstinę kalbą, dirbdami tam tikruose laiko ir užduočių rėmuose. Kolektyviai sukurti tekstai vėliau bus pristatomi skaitymo renginyje kartu su aproprijuotais vaizdais ir objektais. Dalyvių tekstai taip pat bus surinkti ir pristatyti atskiroje publikacijoje.

Jei norėtumėte dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, prašome registruotis el. paštu [email protected] iki 2014 m. sausio 15 d.

Kūrybinės dirbtuvės vyks Šiuolaikinio meno centro skaitykloje sausio 19 d. 12–16 val.
Viešas dirbtuvių metu sukurtų tekstų skaitymas „Rupert“ buveinėje (Meškeriotojų g. 33) vyks sausio 29 d. 18–20 val.

Kūrybinės dirbtuvės ir skaitymas vyks anglų kalba. Tekstai lietuvių kalba gali būti publikuojami, tačiau tik kartu su angliškais vertimais.

Jacquelyn Davis yra rašytoja ir kuratorė, gyvenanti ir dirbanti Stokholme bei šiuo metu dalyvaujanti „Rupert“ edukacinėje programoje. Ji yra baigusi magistro studijas Konstfacko universiteto meno, amatų ir dizaino koledže (kuravimas bei kritinis rašymas) bei Kalifornijos menų instituto Kritikos studijų mokykloje (kūrybinis rašymas), taip pat įgijusi bakalauro laipsnį Oberlino koledže (politikos ir kino studijų programa). Ji yra „valeveil“ – platformos, skirtos kūrybinių Amerikos ir Skandinavijos šalių ryšių stiprinimui, įkūrėja. Būdama Vilniuje Jacquelyn Davis įgyvendins Shirley Jackson novelės „Loterija“ įkvėptą tiriamąjį projektą: siekdama išnarplioti galios, įtakos ir pripažinimo sampyną bei tyrinėti sąvoką „hacking-as-curating“, ji kurs eksperimentinę parodų platformą. Taip pat programos metu Jacqueline tęs savo kūrybinę veiklą Baltijos regione.

Nuotrauka: George Catlin, „Bizonų medžioklė su baltojo vilko kailiu“, 1844 m., spalvota litografija