Birželio 7 d., antradienį, 19–21.30 val. Šiuolaikinio meno centre

Dalyvavimas nemokamas. Prašome registruotis iki birželio 6 d. vakaro el.paštu [email protected]

Kūrybinių dirbtuvių metu menininkė pasidalins savo darbo metodais, tame tarpe – kai kuriomis „butō“ ir improvizacijos technikomis, šokio/choreografinėmis strategijomis (pavyzdžiui, kaip dalyvauti šokio užsiėmimuose nebūnant šokėju) ir kolektyvine ritualine gatvės šokio praktika, kalbančia „gangster rap“ kalba.

Kūrybinės dirbtuvės atviros visiems, kam įdomu gerokai suprakaitavus žastikauliais galvoti apie naujus konceptus, taip pat tiems, kas įtaria, kad žmonės yra ne kas kita kaip mėsa apsivynioję vabzdžiai, ir tiems, kas spėlioja, kad ar tik nebus taip, kad tiek burna, tiek visas kūnas yra sutvertas vien tam, kad nuolat drėkintų liežuvį?

Ievos Misevičiūtės naujo sceninio pasirodymo „Liežuvio doktoratas“ (Tongue PhD) premjera Lietuvoje įvyks „Menų spaustuvėje“ birželio 4 d. 19 val. Bilietai platinami ŠMC kasoje ir Menų spaustuvėje renginio dieną.

Kūrybinėse dirbtuvėse kviečiame dalyvauti patogiai apsirengus; daugiausia būsime basomis. Judėsime daugiau nei kalbėsime. Jei turite mėgiamą „gangster rap“ stiliaus rūbą, aksesuarą ar visą jų arsenalą – puiki proga tuo pasididžiuoti.

Ieva Misevičiūtė (g. 1982 m.) yra Niujorke gyvenanti performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse. „Vaikystėje ilgus metus užsiiminėjusi klounada, Misevičiūtė vėliau mokėsi kitų technikų – „butō“, fizinio teatro, šokio, „stand-up“ komedijos ir kone visų įsivaizduojamų tarpinių variantų. Savo pasirodymuose ji iškreipia įprastus elgesio viešumoje tipus ir personažus perteikdama juos su gyvūno energija, neįmanomomis egzistencinėmis pozomis, filosofinės akrobatikos triukais ir haliucinogenine išmintimi“ – žurnale „Crash“ rašo šiuolaikinio meno kuratorė ir kritikė Natalia Valencia. Misevičūtė yra įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. Šiandieninė jos pasirodymų geografija itin plati: menininkė surengė pasirodymus „MoMA PS1“, „The Kitchen“ ir festivalyje „Performa 09“ Niujorke; „Time-Based Art Festival“ Portlande; „Beursschouwburg“ teatre Briuselyje; „dOCUMENTA“ (13) Kaselyje; „de Appel“ meno centre Amsterdame; Pompidou centre Paryžiuje; „Le Mouvement: Performing the City“ projekte Šveicarijoje ir daugelyje kitų vietų.