Vasario 16 d., šeštadienį, 15:00–19:00 Šiuolaikinio meno centre

„Laiko sūkurys“ – tai choreografinis eksperimentas, kurio metu fizinė išraiška naudojama tiriant tarpusavio bei praeities saitus. Tyrinėsime, kaip pakeitus, išryškinus, išardžius žaidimo struktūrą ji, buvusi pažįstama ir nepastebima, gali tapti neįveikiama kliūtimi ir paradoksų šaltiniu.

„Laiko sūkurys“ – tai šokis, daina, komiksų knyga, astrofizikos fenomenas. Tai posūkis, iškraipymas, tarša; tai kvietimas supainioti „kur“ su „kada“. Tai ateivių, Einsteino, Michaelo J. Foxo, Budos stichija. „Laiko sūkurys“ – tai kūrybinės dirbtuvės, kurių metu tyrinėsime judesį kaip būdą keliauti laiku, nesvarumą – kaip būdą priešintis, o erdvėlaikio kirmgraužą, kurią vadiname spiečiumi, – kaip būdą būti kartu.

Renginys vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas. Pasirūpinkite patogia avalyne.

Andros Zins-Browne (g. 1981 m. Niujorke) vaikystėje mokėsi Joffrey baleto mokykloje, vėliau baigė meno semiotiką Brown universitete, tęsė tyrinėjimus P.A.R.T.S. šokio studijoje Briuselyje ir Jan van Eyck akademijoje Mastrichte. Jo kurtos instaliacijos ir choreografijos „Neverland“, „Second Life“, „Limewire“, „The Host“, „Welcome to the Jungle“ rodytos Briuselio, Berlyno teatruose, Pompidou centre Paryžiuje, Stedelijk muziejuje Amsterdame, Dance Umbrella festivalyje Londone. 2013 metais pasirodys naujausiasis jo kūrinys „The Lac of Signs“, sukurtas šokėjai Chrysai Parkinson. Kaip šokėjas Andros Zins-Browne yra dalyvavęs Jonathano Burrowso „The Stop Quartet“, Mette’s Ingvartsen „Giant City“, Tino Seghalo „This Variation“.
www.thegreatindoors.be

Sandy Williams (g. 1979 m. Kalgaryje, Kanadoje) lankė Kalgario ir Konkordijos universitetus, o 2002 m. persikėlė į Briuselį dalyvauti P.A.R.T.S. šokio mokyklos programoje. Drauge su Androsu Zins-Browne’u jis sukūrė „Kansas City Shuffle“, „Day In / Day Out“ ir „Limewire“, su Janu Ritsema – „Blindspot“ ir „KnowH2ow“, su Lynda Gaudreau – „Document 4“, su Deborah Hay – „I’ll Crane for You“. Nuo 2007 metų Sandy Williams dirba su belgų choreografės Anne Teresa De Keersmaeker įkurta šiuolaikinio šokio kompanija „Rosas“.

Iliustracija: kadras iš TV serialo „Time Warp“, skelbtas adresu www.mrr2.com