Birželio 4 d., ketvirtadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje

Organizatorius: „Architektūros [leidinių] fondas“

Pirmąjį birželio ketvirtadienį „Architektūros [leidinių] fondas“ kviečia susipažinti ir drauge įvertinti naujausią numerį „Maištaujantis oportunizmas/Subversive Opportunism“ ir diskutuoti apie leidybos formatus, kurie skatina novatoriškus ir netikėtus architektūros, urbanistikos bei dizaino tyrimus.

Anot architektūros tyrėjos Ines Weizman, disidentiškumo praktika architektūroje – tai ieškojimas, kaip užginčyti nusistovėjusias normas ir ribas tiek architektūroje, tiek vyraujančioje socialinėje ir politinėje paradigmoje. Leidinyje „Maištaujantis oportunizmas“ pristatoma šią sampratą plėtojusio paskaitų ciklo „Disidentiškumas architektūroje“ (kuratoriai Ines Weizman, Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas) dokumentacija. Pasipriešinimas, atsisakymas dalyvauti ar galimybė kritiškai veikti „iš vidaus“ tyrinėjama užsienio ir Lietuvos autorių architektūros atvejo studijose, aprėpiančiose platų geopolitinį lauką nuo Stambulo iki Stokholmo ir net kitą viešąją erdvę – socialines medijas. Leidinyje aptariamus metodus ir strategijas pristato kultūros politikos tyrėja Skaidra Trilupaitytė ir leidinio sudarytojos, kuratorė Viktorija Šiaulytė ir architektūros istorikė Marija Drėmaitė. Leidinys pasiekiamas: http://archfondas.lt/leidiniu/alf-04/maistaujantis-oportunizmas

Vakarą užbaigs diskusija apie architektūros ir urbanistikos leidybos, nepriklausomų tyrimų ir kritikos ateitį kartu su leidyklos „Lapas“ įkūrėja Ūla Ambrasaite bei kritiku ir architektu Matu Šiupšinsku. „Architektūros [leidinių] fondas“ siekia sukurti erdvę ilgalaikiams, įvairiapusiškiems ir tarpdisciplininiams tyrimams apie mūsų kasdienę erdvę, erdvines praktikas bei jos apraiškas. Kai šiandienos žiniasklaida speičiama į kampą kuo greičiau generuoti turinį, kokia ateitis laukia tyrimų bei polemikos, kuri reikalauja lėtesnio bei atidesnio žvilgsnio? Kaip akademinių užmojų tyrimus bei straipsnius iškomunikuoti platesnei auditorijai? Kaip paskatinti architektūros, urbanistikos ir dizaino teorijos ir praktikos bendruomenę pačiai geriau suprasti savo vaidmenį?

Renginį pristato „Architektūros [leidinių] fondo“ komanda – Marija Drėmaitė, Indrė Ruseckaitė, Viktorija Šiaulytė.

Daugiau informacijos:
[email protected]
+37069873217