Gegužės 18 ir 19 d., sekmadienį ir pirmadienį, 19:00, ŠMC skaitykloje
Įėjimas nemokamas. Renginiai vyks anglų kalba.

„Pastaraisiais metais su Matthew ne kartą karštai diskutavome ir kartu atradome ne vieną idėją. Mano parodos Sietle proga publikavome mudviejų laiškus knygoje. Yra ir kitų bendrų mus siejančių dalykų, atradimų ir minčių, dažnai – vos pradėtų plėtoti nesiekiant jokio aiškaus tikslo.

Ta, ką veiksime Vilniuje, nebus pokalbis, veikiau skaitymai to, ką abu kūrėme nuo paskutinio mūsų susitikimo praeitą rudenį iki dabar. Matthew rašė laiškus ir eilėraščius-sąrašus, taip pat eiles apie vaikystę ir kitus eiliuotus tekstus, tuo tarpu aš kūriau skulptūras ir parengiau keletą paskaitų, tapusių mano savitu būdu kalbėti apie tuos skulptūros aspektus, apie kuriuos, po vieną ar po kelis iškart, galvojau jau kurį laiką.

Tikiuosi, abu šiuos vakarus pavyks rasti tuos slenksčius, ties kuriais susitinka skulptūra ir poezija. Tai, kuo užsiimu aš, labai skiriasi nuo to, ką veikia Matthew, ir, nors į pasaulį abu žvelgiame iš labai skirtingų sąmonės pozicijų, tačiau jos panašiai artimos kiekvieno iš mūsų savasčiai“.

Jason Dodge

Matthew Dickmanas (g. 1975) yra poetas iš Portlando, Oregono valstijos. 2012 m. Jasonas Dodge’as išleido Dickmano eilėraščių knygą savo įkurtoje leidykloje „Fivehundred places“. Kitos autoriaus kūrybos rinktinės: „All-American Poems“ (2008), „Mayakovski’s Revolver“ (2012) bei drauge su broliu dvyniu, taip pat poetu, Michaeliu Dickmanu išleista eilių knyga „50 American Plays“ (2012). Keletą naujų jo eilėraščių galite rasti čia: http://cacrr.tumblr.com/

Jasonas Dodge’as (g. 1969) – Berlyne gyvenantis ir kuriantis menininkas. Parodų, kurias jis surengė ar kuriose dalyvavo, sąraše yra ir solo paroda ŠMC (2011) ir dalyvavimas tarptautinėje Lietuvos paviljono parodoje „oO” 55-ojoje Venecijos bienalėje (2013). 2012 m. jis įkūrė leidyklą „Fivehundred places“, siekdamas, kad poetų, kurių mintys jau daugelį metų svarbios jam pačiam, kūryba būtų pažįstama kuo platesnei auditorijai.

Šio menininko monografijas, kurias išleido Modernaus meno muziejus Stokholme (1999), leidykla „Revolver“ (2005), Yvon Lambert galerija (2007), „Kustverein Hannover“/ „La Galerie Noisy-le-sec“ (2010) ir „Fivehundred places“ (2013) galima rasti ŠMC skaitykloje.

Matthew Dickman ir Jason Dodge yra ŠMC rezidencijų programos ir „Rupert“ edukacinės programos svečiai.