Sausio 11 d., ketvirtadienį, 19 val. kviečiame į belgų menininko Michaelio Van den Abeele’s skaitymus Šiuolaikinio meno centro skaitykloje.

Michael Van den Abeele skaitys keletą trumpų kūrinių iš savo knygos „Forked Apologies“ („Išsišakoję atsiprašymai“), kurią 2017 m. išleido leidykla „FOREST Publications“. Knygą sudaro 23 tekstai, menininko parašyti per paskutiniuosius 10 metų kitų menininkų ir architektų kvietimu. Tai pasakojimai ir aprašymai, apimantys platų kritinio rašymo įvairovės spektrą meno ir architektūros kontekste. Knygoje publikuojami ir Van den Abeele’s piešiniai, iliustruojantys knygoje minimus kūrinius bei parodas.

Daugelis knygos tekstų yra susiję su „Etablissement d’en face“ parodų erdvės Briuselyje programa, tačiau dalies juose minimų autorių kūryba yra rodyta ir Vilniuje bei ŠMC (tarp jų – Michel Auder, Jos de Gruyter ir Harald Thys, Daniel Dewar ir Grégory Gicquel, Valentinas Klimašauskas, Steinar Haga Kristensen, Shelly Nadashi, Jennifer Teets bei Peter Wächtler).

Skaitymą lydės projekcijoje pristatomi piešiniai, menininko sukurti per pastaruosius kelerius metus –nedideli eskizai, tarytum užrašai, kuriuose vaizduojamos lovos. Kiekviena lova – tai struktūruojanti talpa, panašiai kaip diena: pirmadienis tėra kitas antradienio pavadinimas, o nedaug viena nuo kitos besiskiriančių lovų eilė primena kalendorių. Van den Abeele intuityviai jungia šiuos piešinius su skaitomais tekstais ir regi juos kaip poezijos posmus, o tuo pačiu – kambarius, kaip sufleruoja dvejopa itališko žodžio „stanza“ reikšmė.

Michael Van den Abeele (g. 1974 m.) yra Briuselyje gyvenantis tapytojas, baldų dizaineris, instaliacijų autorius ir rašytojas. Jis yra vienas iš menininkų bendruomenės, valdančios Briuselio parodų erdvę „Etablissement d’en face“, narių. Tarp naujausių Van den Abeele’s parodų – „We Already Exist“ Gaudel de Stampa galerijoje Paryžiuje; „P P P Punctual“ Levy Delval galerijoje Briuselyje; „Relax“ Trampoline galerijoje Antverpene, Belgijoje; „Ne apie žodžius“ ŠMC, Vilniuje; „Opacity Please“ Leveno muziejuje Belgijoje. Šiuo metu jis dalyvauja Čikagos bienalėje kartu su Peteriu Wächtleriu ir architektūros grupe „Office Kersten Geers David Van Severen“. Michael Van den Abeele dėsto Prancūzijos instituto Menų akademijoje (Académie de Beaux-Arts) Paryžiuje.

Renginys nemokamas, vyks anglų kalba.